Prostějov versus Přerov: Kdo vyhraje třetí letošní derby?

P ř e r o v – Jen co východní skupina druhé ligy dojela do cíle základní části, tak se postavila na start nadstavby, která se už dostává do vysokých obrátek. Fanoušek hokeje musí být rozhodně spokojený, protože svého oblíbeného sportu si užije opravdu hodně. Už méně spokojený ale určitě byl s výsledkem přerovských Zubrů v Orlové. I když bojovníci v modrožlutých dresech po první třetině vedli o dva góly, tak nakonec odjížděli domů s prázdnou. Napravit si reputaci a udržet se na čtvrtém místě – to je cíl přerovského týmu pro další utkání, které je na programu už zítra. Letos potřetí se Přerov setká v derby s Prostějovem, takže je jasné, že půjde opět o velkou bitvu. Derby Jestřábů se Zubry začíná na prostějovském ledě v 17 hodin.
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
sobota 15.1. 17:00

Oběma týmům se ve středečním úvodním kole nejvyšší nadstavbové skupiny „A“ nedařilo a z ledu soupeřů se vraceli bez bodu. Jak Jestřábi, tak i Zubři ale měli zápas dobře rozehraný. Prostějov v současné době trápí velká marodka a tak do Šumperka odcestoval pouze s dvanácti hráči do pole. I přes absenci několika borců ale vedoucímu týmu tabulky pořádně zatopil a definitivně padl až čtyři minuty před koncem utkání. Přerov také ve středu na ledě silné Orlové útočil na bodový zisk, ovšem nevydařená chvilka v úvodu třetí třetiny rozhodla o tom, že o tři body bohatší budou nakonec domácí Olejáři.

Přerov se letos s Prostějovem potká v mistrovském zápase už potřetí a rozhodně ne naposledy. Bilance rivalů je před zítřejším bojem vyrovnaná. Z vítězství se po závěrečné siréně vždy radoval domácí tým. Říjnový duel v Prostějově vyhráli Jestřábi 3:1 díky dobrému závěru a v prosinci v Přerově při výsledku 4:1 zase rozhodovaly přesilové hry, které jsou doma silnou zbraní Zubrů. Podaří se přerovskému týmu v Prostějově porušit pravidlo domácího prostředí? Nebo opět zvítězí mužstvo, které hraje na vlastním ledě?

V týmu trenérů Petra Zachara a Martina Kužílka se zatím letos skvěle daří útočným bratrům Davidu a Patriku Šebkovým, kteří ovládají tabulku kanadského bodování. Velký pozor by si přerovská obrana měla dát ale i na jiné střelce. Například Lukáš Dubu, kterému se proti Zubrům hodně daří a také na Michala Šima. Naopak velkou útočnou ztrátou je dlouhodobější zranění Jakuba Čuříka, jehož počet bodů také dosahuje úctyhodného čísla. Do utkání nesáhne ani další z útočníků, Radek Meidl, který se na čas přesunul do Olomouce.

V obranné činnosti nejvíce letos vyniká Ivo Peštuka společně s bývalým Zubrem Tomášem Halouskou. Nebezpečný je také důrazný bek Jan Kolibár, který zastupuje v týmu dravé mládí. Cenné zkušenosti naopak na ledě rozdává Petr Doseděl. Jeho start v zítřejším utkání je ovšem nejistý. Suverénně nejvyšší počet minut v brankovišti letos strávil Jiří Slovák, ale utkání v Šumperku odchytal olomoucký Dalibor Sedlář, který by měl mezi tři tyče nastoupit také zítra.

Poslední zápasy soupeřů:

Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Ambruz (Holík), 29. Velecký (Sedlák), 56. Červenka (Hulva, Sedlák), 60. Holík - 22. Duba (Stejskal), 44. Duba (Kolibár, Šimo)

HC Plus Oil Orlová - HC ZUBR Přerov 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Mikšan (Moravec), 44. Luka (Mikšan, Moravec), 44. Studený (Hegegy), 45. Samiec (Holuša), 52. Valchař (Samiec, Javín) - 16. Sedlák (Kundrátek), 20. Kočara (Osina)

Sestavy soupeřů v posledním zápasu:

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář - Kolibár, Halouska, Pešutka, Staněk, P. Šebek, Jedlička, Šimo, Duba, D. Šebek, Stejskal, Matoušek, Bartošek

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek, Sklenář - Kolář, Sprušil, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Palička, Sedlák, Kundrátek - Kocan, Vaněk

Online přenos:

Podrobný online přenos ze zápasu LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz