ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Technika Brno - Přerov 3:2 | DOROST: Přerov - Poruba 9:1

Procházka přispěl k dobytí „Ráje". Jen jsem si srovnal puk na holi a vystřelil, popisoval

Procházka přispěl k dobytí „Ráje
P r a h a – Jeho sobotní branka se pojí s několika prvenstvími. Milan Procházka jako vůbec první Zubr v letošní sezoně skóroval v pražském Edenu. Logicky se tak postaral o první přerovskou trefu v utkání, která vzhledem k předchozímu těsnému vedení slávistů znamenala vyrovnání na 1:1. A ještě alespoň jeden primát. V přímém souboji o čtvrtou příčku se čtyřicetiletý šutér s číslem 40 na drese poprvé v roce 2018 zapsal mezi úspěšné střelce.

Kašpar, Melichar a Baltazar, tedy Tři králové, byli k Procházkovi jaksepatří štědří. A s ním vlastně i k celému týmu Zubrů. Svým gólem rodák z Valtic u Břeclavi dopomohl k vůbec nejcennější premiéře – Přerovu se poprvé od návratu do druhé nejvyšší soutěže povedlo slávistickou tvrz dobýt. V aktuálním ročníku WSM ligy tak už každého ze svých třinácti soků zvládl minimálně jednou porazit.

Posledním celkem, pro který to neplatilo, byli před tříkrálovou sobotou právě sešívaní. „Myslím, že se to zmiňovalo při poradě,“ připustil Milan Procházka, že se společně se spoluhráči s touto statistikou před vzájemným duelem seznámil. „Chceme vyhrát každý zápas a jsme rádi, že jsme to tentokrát zvládli,“ ulevilo se mu po prvním prvoligovém vítězství nad Slavií od listopadu 2015.

Svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala Pražany předčili o jediný přesný zásah. „To bylo klíčové, dali jsme o gól víc než soupeř. A vzadu nás famózně podržel Klíma. Potvrdil svoji formu, chytal opravdu výborně,“ poukázal Procházka na dvě zásadní příčiny přerovského úspěchu. Slavia sice v zápase udeřila jako první, Zubři ale v rozmezí čtyř minut druhé třetiny skóre otočili. Vyrovnání zařídil právě Milan Procházka. „V útočném pásmu jsme dobře napadali jejich rozehrávku. Puk se dostal k Navrcovi, ten krásně prohodil beka a já už si to jen srovnal na holi a vystřelil,“ vylíčil Procházka, co vedlo k jeho desáté brance v sezoně.

Překonat protivníkova brankáře se mu podařilo poprvé od 29. listopadu, kdy otevřel gólový účet derby s Prostějovem. Pokuty za svůj první gól v kalendářním roce 2018 se ale Procházka, jenž je shodnou okolností pokladníkem přerovském kabiny, zřejmě ušetří. „Mohl bych si ji dát maximálně za tři vyloučení, která jsem na Slavii odseděl,“ glosoval zkušený útočník. „I když si myslím, že jednou jsem byl venku neprávem,“ nesouhlasil zpětně s jedním ze svých trestů.

Přesilových her měla Slavia v sobotu dohromady deset. Využít ale dokázala pouze jedinou – hned tu první. V dalších její hráči, stejně jako v celém zbytku střetnutí, ztroskotávali na perfektním Lukáši Klimešovi. „Dobrý brankář je základ. Jak Klíma, tak Šimby chytají skvěle, což nám hodně pomáhá,“ netajil se Procházka. „Žádné peníze z kasy jim za to ale dávat nebudu, ať si počkají na výplatu,“ zasmál se.

Díky svému maskovanému muži Přerované při hájení vedení 2:1 přestáli řadu slibných slávistických šancí. A když byl krátce před koncem blízko vyrovnání Endál, pomohla jim pro změnu tyč. „Byl jsem na ledě a viděl jsem to. Někdy to tak prostě je a nepadne vám tam ani něco takového. My jsme tentokrát měli štěstí,“ potěšilo Milana Procházku, který v Edenu stejně jako v části předchozího utkání s Litoměřicemi nastoupil v útoku s Filipem Dvořákem a Jiřím Goišem. „Sehráváme se spolu. Když ve stejném složení budeme nastupovat déle, bude to jenom lepší,“ tvrdí.

Triumfem nad Slavií se Zubři v tabulce WSM ligy udrželi na čtvrté pozici. Na pátý Prostějov mají momentálně čtyřbodový náskok, před Pražany jsou napřed o pět bodů. „Každá výhra je pro tým pozitivní vzpruhou. Jsme rádi, že se nám daří, ale máme před sebou ještě dva měsíce práce. Teprve potom uvidíme, jestli jsme byli úspěšní,“ uvědomuje si druhý nejstarší hráč přerovského mužstva.

V hlavním městě ocenil i podporu od početné výpravy zubřích fanoušků. „Naši fans jsou skvělí. Děkujeme jim, že nám na Slavii vytvořili téměř domácí kulisu,“ nechal se slyšet. O další body z prvoligové scény budou žlutomodří bojovat doma proti Havířovu. „Musíme hrát agresivní hokej, hodně střílet a potěšit všechny, kteří nám fandí, výhrou,“ nabádá Milan Procházka.