ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Přišel jsem do Přerova s tím, abych pomohl týmu jít znovu nahoru, hlásí Petr Hořava

Přišel jsem do Přerova s tím, abych pomohl týmu jít znovu nahoru, hlásí Petr Hořava
Š u m p e r k – Hokejoví Zubři už ve WSM lize opět ukrajují jeden zápas za druhým a touží se vzdálit od kritických pozic tabulky. K tomu využili duel na šumperském kolbišti, odkud po bojovném výkonu exportovali tři body. Střetnutí 21. kola nabídlo nejen návrat uzdraveného útočníka Matěje Blinky do sestavy, ale i premiérový start zcela nové tváře, jíž je zadák Petr Hořava. Právě on tak hodnotil vítězný střet se šumperskými Draky a navíc popsal svůj příchod do týmu nováčka soutěže.
Třicetiletý obránce Petr Hořava hokejově vyrůstal a hrál v rodném Kladně, v extralize pak dále oblékal dres Sparty nebo Třince a účastníkem prvoligových soubojů byl v Ústí nad Labem, Znojmě či Berouně. Vloni pak vůbec poprvé zakotvil v zahraničí, okusil anglickou soutěž v týmu Milton Keynes Lightning.

Mimo republiku nastartoval také sezónu letošní, při angažmá ve slovenské Žilině, která Zubrům v úvodu září nepřijela na přípravné utkání, ovšem zapsal jen jeden extraligový start. “K působení v Žilině už bych se nechtěl moc vracet, protože jsem se s ní nerozešel v dobrém. Pořád tam byly nějaké problémy. Některé slíbené věci navíc vůbec nebyly dodrženy, a tak jsem se rozhodl z klubu odejít,“ popsal Hořava své působení na Slovensku.

Nabídek měl několik, ale nakonec zvítězila ta od přerovských Zubrů, kteří chtějí svůj kádr, vzhledem k marodce i nepříznivým výsledkům, posílit. “Že bych byl nějak extra žádaný hráč, to se říct nedá, ale pár klubů se ozvalo, že shání obránce. Jejich nabídky však nebyly takové, jako ta z Přerova, který mi dal hodně dobré podmínky. Proto jsem moc rád, že tady můžu být,“ pochvaloval si Hořava.

V Přerově již několik dní trénoval a hrát měl původně už v Ústí, ale potíže s mezinárodním transferem se táhly až do středečního poledne. Díky obrovskému úsilí managementu Zubrů tak byl zkušený zadák zařazen do sestavy pro zápas v Šumperku na poslední chvíli. “Problémy byly na straně Žiliny, která dlouho držela moji transferkartu a nechtěla ji poslat. Těžko tam skousávali, že jsem odešel. Když se to podařilo vyřešit, tak jsem si oddechl,“ přiznal Hořava.

A hned v prvním utkání ukázal, že bude kvalitním zpevněním obrany. Zubrům pomohl porazit poslední Šumperk, od nějž se tak Přerov vzdálil na dvanáct bodů. "Bylo vidět, že proti sobě hrála mužstva, kterým se v poslední době nedařilo. Dá se říct, že my jsme ten zápas ubojovali. Já jsem navíc hrál po dvou měsících, takže to nebylo jednoduché. Nemohl jsem nic vymýšlet, bylo potřeba hrát co nejjednodušeji. Všechny tři body jsou pro nás důležité.“

Mnohem větším rozdílem pak zvítězili fanoušci, kteří zcela zaplnili vyhrazený sektor a neúnavně tým Zubrů hnali za úspěchem. “Před fanoušky musím smeknout, protože tak silnou podporu a navíc po celý zápas, to jsem opravdu dlouho nezažil. Bylo to od nich skvělé,“ pokračoval Hořava s velkým nadšením.

Na pekelnou kulisu v MEO Aréně si však bude muset ještě počkat. V plném proudu je totiž šestidílná venkovní série. Zubry teď čeká výjezd na led budějovického Motoru a pak utkání na Kladně, odkud Petr Hořava pochází. “Přišel jsem do Přerova s tím, abych pomohl týmu jít znovu nahoru. Jestli hrajeme v Budějovicích, na Kladně nebo v Šumperku, to je úplně jedno. Jsme v tabulce dole, proto potřebujeme uhrát body v každém utkání. A že bych měl brát zápas na Kladně nějak speciálně? To ne, hraji pořád stejně a vůbec takové věci neřeším,“ dodal na závěr s úsměvem Petr Hořava.