ONLINE >>>

Přípravná fáze je u konce, Zubři v jejím závěru vyzvou druholigový Nový Jičín

Přípravná fáze je u konce, Zubři v jejím závěru vyzvou druholigový Nový Jičín
P ř e r o v – Stránky v kalendářích jsou již převráceny na měsíc září, což pro všechny fanoušky znamená příchod ligové sezóny. V nové éře to bude pro Zubry jejich třetí prvoligový ročník. Před sobotním derby s Prostějovem, které bránu WSM ligy otevře, však přerovské hokejisty čeká ještě jedna venkovní štace. K ní budou razit cestu do Nového Jičína, který čeří vody východní skupiny druhé ligy. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.
přípravné utkání
HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
úterý 5.9. 18:00
ZS Nový Jičín

Původně poslední přátelák na domácím ledě měli Hanáci sehrát proti Frýdku-Místku. Plánovaný termín 31. srpna nakonec zůstal volný a pro přerovské Áčko tak vznikla týdenní pauza, během níž byla zkompletována soupiska. Poslední generálka před startem ostrých bitev o body tak poslouží k doladění nejmenších detailů. Proti Zubrům se postaví tým Nového Jičína, se kterým v posledních letech úzce spolupracují.

Oba soupeři se naposledy utkali dva a půl roku zpět. V tehdejší postupové sezóně Přerov povolil utržit soupeři, jehož cesta končila ve čtvrtfinále, ze čtyř zápasů pouze bod. Pro Novojičínské se historie do jisté míry opakovala i rok později. Ve čtvrtfinálové sérii je podruhé za sebou vyřadil Vsetín, opět přitom během tří vzájemných zápasů. Loni byli modrobílí k postupu do semifinále blíž, v novém modelu druhé ligy však získali s Porubou jen jedinou výhru, která na čtyři ostravské stačit nemohla.

Úspěch z roku 2001, kdy Nový Jičín jako outsider vybojoval z osmého místa po základní části nakonec kvalifikaci o první ligu, je dávnou minulostí. Podobné ambice lze u klubu z města s necelými 25 tisíci obyvateli momentálně očekávat jen těžko. I přesto však v jeho kádru můžeme nalézt zajímavá jména. Loni jičínskou ofenzívu táhl Dominik Novotný, odchovanec Olomouce, matador Jiří Zdeněk a Robin Gebauer, který v mládeži krátce působil i v Přerově.

Z přerovským příznivcům známých hráčů Jičínu dále pomáhali Matěj Málek, který byl jedním z článků postupového zubřího kádru, a Šimon Kratochvíl, v současné době člen prvoligového výběru trenérského dua Přecechtěl-Dočkal. Z něj naopak na hostování do Nového Jičína odešel obránce Jiří Běhal, přičemž zpět do Přerova má vyřízené střídavé starty. Hlavní kouč mužstva z Moravskoslezského kraje Petr Macháček by nadále měl mít místo v kádru pro Jana Sonnka a Iva Kociána.

Přerovanům se v přípravě daří. Bilance sedmi výher a dvou proher (nepočítaje nedohrané utkání v Havířově) je více než pozitivní a naznačuje tak, že na břehu řeky Bečvy lze letos opět očekávat kvalitní hokejová představení. To příprava Novojičínských je značně chudší. Za sebou mají dvojzápasy s nedalekou Kopřivnicí a Valašským Meziříčím, z nichž vyšli s nerozhodnou bilancí - dvakrát zvítězili a dvakrát padli.

Pro Zubry bude střet s druholigovým týmem generálkou na vstup do WSM ligy. „Za Jičín určitě nastoupí známé tváře od nás, takže to z tohoto pohledu bude i trochu vyhecované," míní brankář Juraj Šimboch.

„Zápas pro nás znamená poslední prověrku před začátkem soutěže, na kterou si myslím, že jsme dobře připravení. Důležité bude, abychom se v úterý vyvarovali zranění, a pak už se plně koncentrovali na utkání s Prostějovem. Věřím, že duel s Novým Jičínem pro nás bude dobrou přípravou," pravil slovenský muž s maskou.

Online přenos

Utkání HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com