Příprava pokračuje dalším venkovním zápasem, Zubři v odvetě vyzvou Havířov

P ř e r o v – Září se rychle blíží a s ním přijde pro Zubry už třetí sezóna ve WSM lize. Všechna přípravná klání na domácí půdě má Přerov za sebou a do střetu s Prostějovem mu zbývá jen něco málo přes dva týdny. Během nich Hanáci doladí finální podobu kádru pro mistrovské souboje, k čemuž jim poslouží poslední tři přátelské duely. V tom čtvrtečním Přerov vyzve havířovský AZ na jeho ledě, a to od 18:00.
přípravné utkání
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
čtvrtek 24.8. 18:00
Gascontrol Arena

Souboje vysoké úrovně se Zlínem či Znojmem v rámci ZUBR Cupu jsou již minulostí. Svěřenci koučů Přecechtěla s Dočkalem sice domácí zlato neuhájili, druhé místo je však v takovém osazení stále úspěchem. V podobném duchu se pro Přerov vyvíjí celá příprava, jelikož během osmi zápasů zapsal pouze dvě porážky – po nájezdech podlehl Vsetínu 3:4, jemuž výsledek včera oplatil, a na domácím turnaji zaostal za Orly ze Znojma o pět branek.

Ze zbylých výsledků je třeba vypíchnout skolení Beranů ze Zlína 4:3 v prodloužení nebo vítěznou přestřelku 7:5 s pražskou Slavií. S Havířovem, jejich zítřejším soupeřem, se Zubři potkali poprvé před dvěma týdny. Tehdy však o žádnou gólovou hitparádu nešlo. Fotbalovou výhru 1:0 zařídil Hanákům forvard Goiš už ve 13. minutě, od níž se skóre nezměnilo.

Do čtvrtečního střetu půjdou zubří bojovníci s čerstvou výhrou 2:1 v hlavách. Tu přivezli z Lapače. Po dvaceti minutách byli sice spokojenější Vsetínští, když se dostali do vedení brankou „do šatny“. Ke třetí siréně už byl ale stav příznivější pro hostující Přerov. Na počátku druhé třetiny nejprve srovnal skóre Gazda a v 46. minutě obrat dokonal Berger. Na obou brankách měl přitom podíl hbitý křídelník Dvořák.

To AZetu se v přípravě zdaleka tolik nedaří. Inkasoval 8 branek od Vítkovic, ale zapsal i těsné prohry jako tu se Zubry, nebo se slovenskými celky z Trenčína (5:6p) a Nových Zámků (1:2). Naposledy neuspěl v Prostějově (2:5), jedinou výhru pak zapsal na půdě polského Jastrzebie (2:3). Faktem zůstává, že se Havířov na svém ledě poprvé představí až ve středu v odvetě s Trenčínem.

Trenéři Martin JanečekVojtěchem Csabim už provedli první zúžení kádru. Přetlak v útoku nedovolil dále pokračovat Marku Haasovi, jenž byl uvolněn na roční hostování. Na zkoušce pak neuspěl Dominik Kafka ani přerovský mladík Lukáš Peterka.

Jisté místo mají posily Jiří Fronk, ex-přerovský Marek Sikora a obránce Tomáš Drtil. Slezanům nebudou chybět ikony Petr Kanko s Janem Marunou ani Tomáš Gřeš. S Marcelem Petranem bude v obraně úřadovat Jiří Krisl a zahraniční posila Viktor Postnikov. K němu by mělo přibýt nové jméno ze zámoří, žádné bližší informace však zatím známy nejsou.

Online přenos

Utkání AZ Havířov – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com