PERMANENTKY (stav k 15.7., 18:00): K dnešnímu dni jste zakoupili 101 permanentek. Děkujeme!
INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Přiblížil jsem se velkému snu, září „Kosatka" Plášek. Za Atlantik vezme přítelkyni

Přiblížil jsem se velkému snu, září „Kosatka
P ř e r o v – O prvním červnovém dni se mu muselo usínat lépe, než obvykle. Ne, že by Karel Plášek mladší slavil Den dětí, mezi které už nějaký ten pátek nepatří. Vancouver ale oficiálně publikoval, že se synem přerovské legendy uzavřel nováčkovskou smlouvu. Dvacetiletý útočník má nyní tři roky na to, aby se prosadil do slavné NHL.

„Je to něco úžasného, přiblížil jsem se velkému snu. Absolutně jsem nečekal, že by něco takového mohlo přijít,“ svěřuje se s nadšením Plášek mladší. Uplynulá sezona, kterou nehodnotí jako zrovna povedenou, tak pro něj měla parádní konec. Před kontraktem s Canucks si připsal ještě první start a gól za seniorský národní tým. Obojí v dubnovém přípravném zápase proti Rakousku v Jindřichově Hradci.

Zprávy o možném lasu ze zámoří se k Pláškovi dostaly teprve dva týdny před samotným podpisem. Na odchod za oceán se chystá převážně v Brně, které v Česku vlastní jeho hráčská práva. „Musím Kometě poděkovat, že mi to umožnila. Termín odletu zatím nemám, nicméně to vypadá na srpen,“ prozrazuje. Na led si občas skočí i v rodném Přerově, pod vedením trenéra Víta Černohouse tu zdokonaluje individuální dovednosti.

Na americkém kontinentu počítá s farmou. „Zatím ale nemám prakticky žádné informace, teprve se je dozvím,“ krčí rameny rychlý forvard. K milníku kariéry, jejíž velkou část má stále ještě před sebou, obdržel řadu gratulací. „Byla to náročná dvouhodinovka, než jsem šel spát. Přišlo toho opravdu hodně,“ přiznává.

Pláškovy první hokejové krůčky se odehrály ve Znojmě, kde jeho stejnojmenný otec nastupoval v extralize. Do Přerova, který jej výrazně posunul k přechodu mezi seniory a za jehož odchovance je všeobecně považován, přišel v páté třídě. V zubří mládeži jej vedli trenéři Aleš Verlík, Petr Dočkal, Radomír Kužílek, Vladimír Kočara, Jan Klimecký či Martin Vojtek. „Nerad bych na někoho zapomněl. Každý přerovský trenér mi dal něco, jsem jim za to moc vděčný,“ netají se talent z líhně MEO.

Na Hané válel především v mladším dorostu. V sezoně 2015/16 se stal nejproduktivnějším hráčem extraligové soutěže a s útočnými kumpány Vojtěchem Kadlicem a Jiřím Krátkým děsil soupeře. „Bylo to krásné období. Hrozně jsme si vyhověli, spolupráce nám klapala. S Vojtou Kadlicem jsme se pak přesunuli do Brna,“ vzpomíná.

Průběžnou tečku za zápasy v dresu Zubrů udělal letos v lednu. Doma dvěma góly pomohl porazit Kladno, za které hráli i hvězdní Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec. „Vybaví se mi, že to byl super zápas. Vyhráli jsme na nájezdy,“ připomíná přerovský triumf 4:3 za dva body. Bylo pro něj měření sil s Jágrem a Plekancem dobrou přípravou na zámořský hokej? „Na farmě jsou spíš mladší kluci. Rychlostně to asi bude trošku jiné,“ usmívá se Plášek junior.

Ohromnou radost z jeho nového angažmá má také táta Karel starší. Šikovné ratolesti tříletá nováčkovská smlouva vyhovuje. „Je to otevřené. Mám tři roky na to, abych ukázal, že za Vancouver můžu hrát,“ konstatuje. Do Kanady plánuje vzít jiného ze svých nejbližších – přítelkyni Marii. „Měla by jet se mnou, i když bude složitější ji tam dostat,“ podotýká Karel Plášek mladší.