ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Zlín 6:3 | DOROST: Technika Brno - Přerov 3:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Přesilovky rozhodují play-off a my je musíme začít hrát lépe, hlásí útočník Jan Berger

Přesilovky rozhodují play-off a my je musíme začít hrát lépe, hlásí útočník Jan Berger
P r o s t ě j o v – Předkolo play-off WSM ligy už naplno běží a za sebou má úvodní dva zápasy na ledech lépe postavených soupeřů. Páteční odveta nabídla poměrně podobný průběh zápasu, jako o den dříve. Zubři ale tentokrát manko stáhnout nedokázali a Jestřábi jim tak oplatili porážku stejným poměrem. Autorem obou tref za záda brankáře Kantora byl útočník Jan Berger.
I tentokrát se poprvé do vedení dostal domácí celek a v 17. minutě Prostějov vedl už 2:0. „Ta první třetina mi přišla trochu podobná té včerejší. Z naší strany to nebylo to, na co máme, co umíme hrát. Oni šli do vedení zase jako první, což je nepříjemné. Nemůžeme prostě spoléhat na to, že otočíme každý zápas. Byla na nich znát nervozita, ty góly jim psychicky pomohly. Těžko se to pak otáčí,“ líčil Jan Berger.

Průběh druhého předkola byl opravdu podobný tomu prvnímu, o což se zajisté znovu zapříčinil povedenější vstup do utkání z prostějovské strany. „Je to play-off, já myslím, že nasazení je maximální. Samozřejmě nějaké síly tam někomu chvílemi můžou chybět. Je škoda, že se nám nepodařilo dát gól dříve. Šancí jsme na to určitě měli dost. Kdybychom zareagovali dříve, možná jsme to mohli zase otočit. Vracím se k tomu, my bychom v té sérii mohli zkusit víc, tlaku je dostatek,“ myslí si osmadvacetiletý forvard působící v barvách Přerova od začátku prosince.

Příchod Bergera mezi Zubry výrazně oživil jejich ofenzívu. Za 21 zápasů v základní části si připsal 15 bodů se statistikou 9+6. A své bodování vylepšil. Nejprve snižoval na 1:3 a dvoubrankový rozdíl pak znovu vracel tři minuty před koncem. „Jednou mi to tam výborně nahrál Karel Plášek, skvělá žabička. Bylo to už jen na mě to trefit. Podruhé mě pak našel Roman Pšurný. Už před tím mě tam jednou našel, ale nedal jsem to, tak jsem si říkal, že bych se neměl moc mýlit,“ popsal s úsměvem gólové situace, které se podobaly.

„Myslím, že máme na to, abychom ten zápas začali lépe a celou dobu je válcovali. Určitě to v nás je. Uvidíme, dáme se teď dohromady a myslím, že to bude minimálně ještě velice zajímavá série,“ burcoval odchovanec Hradce Králové.

Jeho trefy však byly jen kosmetickou úpravou výsledku. „Rozhodl to ten třetí gól. Ten si, myslím, nemusel padnout. Bylo to z přesilovky, dali si to tam do prázdné, my jsme nějak nezareagovali. 2:0 se pořád ještě dalo, ale ten třetí gól je přece jen už skok a myslím, že do konce té třetiny nás to poznamenalo. Přišlo mi, že to pak byl takový zvláštní hokej. Byla tam nějaká vyloučení. Závěr druhé třetiny byl promrhaný.“

Oproti předešlému střetu pátečnímu utkání rozhodně nechyběla tvrdost. Vylučovalo se však mnohem méně. Počet trestů klesl téměř o polovinu, Prostějov ale znovu potvrdil svou sílu v této disciplíně a z šesti přesilovek se opět zaradoval dvakrát. To Přerovští nezužitkovali ani jednu z pěti výhod. „Přesilovky rozhodují play-off a my je musíme začít hrát lépe. Je to, myslím si, alfa omega těch zápasů, kdo dokáže zachovat chladnou hlavu a přesilovku dobře odehrát a naopak kdo to dokáže dobře odbránit. Můžou tam padat ty rozdílové góly, takže se na to musíme zaměřit. Říct si, třeba i zkusit nějaké nové věci.“

„Puky tam lítají. Buď to do brány spadne, nebo ne. Párkrát to tam skákalo. Určitě tam nějaké to štěstí je, ale je to hlavně naše umění,“ prohlásil na závěr hráč nosící v Přerově dres s číslem 28.
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov