ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Přerovští odchovanci reprezentovali, obránce Jan Mlčák přivezl z Kanady bronz

Přerovští odchovanci reprezentovali, obránce Jan Mlčák přivezl z Kanady bronz
P ř e r o v – Většina hokejových soutěží měla během uplynulého týdne přestávku, jako každý rok totiž před půlí listopadu dostaly prostor reprezentační akce. Své odchovance na nich měl i přerovský hokej. Největší úspěch zaznamenal obránce Jan Mlčák, který pomohl výběru do 17 let ukončit dlouhé čekání na cenný kov. Z prestižního turnaje World Hockey Challenge v Kanadě má bronzovou medaili.

Karjala Cup: Helsinky (Finsko), Biel (Švýcarsko), Örebro (Švédsko)

Na turnaji Karjala Cup, který letos doplnily i výběry Kanady a Švýcarska, měli Zubři dvojici svých odchovanců – obránce Tomáše Kundrátka hrajícího KHL za Nižnij Novgorod a útočníka Martina Zaťoviče, který se snaží s Kometou Brno o obhajobu extraligového titulu.

Český tým nejprve v Örebru podlehl úřadujícím mistrům světa ze Švédska (3:5), ale po následném přesunu do Helsinek dokázal ve druhém turnajovém střetnutí zdolat Švýcarsko (3:2). Poslední utkání ovšem výběr trenéra Josefa Jandače znovu nezvládl, porážka s Ruskem (2:5) znamenala v konečném zúčtování až pátou pozici.

U18: Turnaj pěti zemí (Hämeenlinna - Finsko)

V srpnu se česká osmnáctka postarala o vynikající výsledek na Memiorálu Ivana Hlinky, kde brala stříbro, na turnaji ve finské Hämeenlinně ale skončila mimo medailové pozice. Češi zahájili podnik výhrou nad domácími Finy (3:2 v prodl.), ke které gólem přispěl i odchovanec Zubrů a hráč brněnské Komety Karel Plášek. S dalším severským sokem - Švédskem, však na body nedosáhli (1:4).

Šanci na zisk některého z cenných kovů pak výběru trenéra Davida Bruka dalo hladké vítězství nad Švýcary (4:0), ale závěrečná porážka se Spojenými státy (0:3) znamenala v boji o bronz horší bilanci s tímto soupeřem a konečné čtvrté místo. Kromě Pláška se na akci reprezentace U18 představil také další přerovský odchovanec, obránce Jakub Kleiner, který hraje v Chomutově.

U17: World Hockey Challenge
(Fort St. John, Dawson Creek - Kanada)

Obrovský úspěch se naopak podařil reprezentačnímu výběru do 17 let, jehož dres oblékal obránce Jan Mlčák, který už od loňské sezony působí v brněnské Kometě. Na velmi prestižním turnaji World Hockey Challenge v kanadských městech Fort St. John a Dawson Creek sice v základní skupině padl jak se Spojenými státy (2:5), tak i s kanadskými výběry Black (0:5) a White (2:7), ale ve druhé části turnaje už si počínal mnohem lépe.

Ve čtvrtfinále čeští mladíci srazili do té doby stoprocentní Rusy (4:3) a blízko pak měli k výhře i v semifinálovém klání s týmem Kanada Red. O porážce Čechů 2:3 soupeř rozhodl až necelé dvě minuty před koncem. Tým trenéra Petra Hakena tak svedl boj o třetí místo s výběrem Kanada White, na který v základní skupině nestačil. Tentokrát ale obrovská bojovnost našich reprezentantů přinesla vítězství 2:1. Výběr do 17 let se tak po dlouhé době dočkal cenného kovu! Naposledy se tak stalo v roce 2006.