Přerovští hokejisté míří do Pelhřimova, kde vyzvou v azylu hrající Duklu Jihlava

P ř e r o v – Program hokejové Chance ligy pomalu dospívá do své poloviny. Svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala dosud odehráli 21 zápasů, což je společně s lídrem tabulky z Poruby nejnižší číslo v soutěži. I přesto se nacházejí na čtvrté pozici blízko na dostřel třetím Litoměřicím. Po dvou desítkách duelů tak v modrožlutém táboře může panovat s výsledky veskrze spokojenost, na předváděné hře je ale stále co zlepšovat. Obzvlášť poslední domácí výkon Přerova proti Vsetínu nebyl dobrý, zejména pak vstup do zápasu, kdy Zubři během 17 minut ztráceli tři branky. Nyní však po téměř dvou týdnech oblečou venkovní modrou sadu dresů. Prostor na nápravu budou mít v pelhřimovském azylu Jihlavy od sobotních 16:30 hodin.
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
sobota 26.11. 16:30
ZS Pelhřimov

Na přelomu září a října Zubři odstartovali šňůru šesti zápasů, které skončily až prodloužením. Dvanáctého října se odehrál pátý z nich, když Hanáci po dvou porážkách za jeden bod zkřížili hole v MEO Aréně s Jihlavou. I v tomto případě nakonec brali pouze bod za porážku 2:3. Skóre opět otevřel soupeř, v desáté minutě uspěl s tečí Tomáš Křehlík (1+2), pro něhož jde doposud o jediný zásah v aktuální sezoně první ligy. Slepenými góly Antonína Pechance (6+9) a Daniela Ministra (1+1) si vzali vedení Přerovští, do prodloužení však celé klání poslala trefa Tomáše Harkabuse (8+2), čtvrtého nejproduktivnějšího hráče Dukly. V něm o dvou bodech pro Jihlavu rozhodl Jiří Fronk (5+9).

Duklu trápí nejen ekonomické problémy

V Jihlavě se po úspěšné minulé sezoně, která skončila až prohrou v baráži s Kladnem, pustili za vidinou nového stadionu. Se starým se rozloučili a za svůj dočasný „domov“ si vybrali geograficky blízká města Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Nutnost dojíždět na domácí zápasy se však promítá také v návštěvách, kvůli čemuž Horákům vypadla notná část příjmů. Městu, jež je vlastníkem klubu, navíc rovněž chybí finance, stavba nové haly je tak v nedohlednu a hrozí, že Dukla si v Jihlavě nezahraje ještě další dva roky. To se může pro soupeře jevit jako klíčová výhoda, Jihlava totiž na „domácím“ ledě zatím posbírala pouze čtyři výhry, zato sedm porážek (z toho tři v prodloužení). Hůře si vede už jen béčko Pardubic.

Tým z Vysočiny ale nemá problémy pouze s nestabilitou ekonomickou, ale také s výsledkovou. Poslední mistr druhé nejvyšší soutěže v probíhajícím ročníku výkonově zapadl do průměru, což se také projevuje na jeho pozici v tabulce. Jihlavě chybí příspěvky lídrů z předchozích let – například matador Josef Skořepa (2+4) figuruje více u obdržených branek (-8) a oproti dřívějšku neprožívá vůbec dobrou sezonu.

Celek rozměrů Jihlavy navíc výrazně hoří na speciálních týmech. Z celé ligy má jedno z nejhorších oslabení, žádná sláva to není ani s přesilovkami a po odchodu Žukova by se jí šikla také větší jistota v brankovišti. Třiadvacetiletý Adam Beran se coby jednička s úspěšností 90,82 % totiž řadí do podprůměru. Svoji pozici sice našel šikovný obránce Filip Dundáček (1+6, účast na ledě +13) nebo útočník Patrik Miškář (9+9), který vede týmové bodování, útok však oslabil nedávný odchod Petra Beránka (3+6) do Znojma.