INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Přerovský odchovanec se smlouvou v NHL! Karel Plášek mladší podepsal s Vancouverem

Přerovský odchovanec se smlouvou v NHL! Karel Plášek mladší podepsal s Vancouverem
P ř e r o v – Může se stát teprve druhým odchovancem Zubrů, který si zahraje v nejprestižnější klubové soutěži světa. Karel Plášek mladší totiž získal tříletou nováčkovskou smlouvu s Vancouverem! Canucks jej draftovali před dvěma lety – v červnu 2019. Dosud jediným hokejistou původem z Přerova, který okusil NHL, zůstává Tomáš Kundrátek.

Více než devadesátiletá historie přerovského hokeje zná do této chvíle čtyři muže, kteří to z východu hanáckého regionu dotáhli až k draftu do kanadsko-americké ligy spičkové úrovně. Vůbec prvním byl v roce 1983 Miloš Říha, jehož si v desátém kole jako bezmála dvoustého v pořadí vybral klub Minnesota North Stars. Na další jméno z líhně MEO přišla řada o dvacet let později. Na Josefa Hrabala ukázali v osmém kole na 248. místě Olejáři z Edmontonu.

Kundrátek třicetkrát naskočil za Capitals

Rok 2008 si pamatuje Tomáš Kundrátek, aktuálně stále nejvýše draftovaný Přerovan. Ve třetím kole na devadesáté příčce po něm sáhli New York Rangers. Obránce, který letos s Třincem vyválčil extraligový titul, si NHL jako zatím jediný odchovanec Zubrů také zahrál. Ne však za Jezdce, ale za Washington Capitals. V letech 2012 a 2013 v jejich barvách nasbíral třicet utkání s bilancí jedné branky a šesti asistencí.

Teď jej může napodobit stejnojmenný syn přerovské legendy Karla Pláška staršího. Plášek junior se upsal Kosatkám z Vancouveru, které si útočníkův talent na předloňském draftu zamluvily během šestého kola na 175. pozici. Do konce minulé sezony však operoval především v sestavě brněnské Komety, v Tipsport extralize v průběhu čtyř ročníků zapsal 124 zápasů, dvanáct gólů a jedenáct asistencí.

Dvacetiletý účastník čtyř mládežnických světových šampionátů (přesněji jedné World Hockey Challenge a tří oficiálních MS), jenž v dubnu zažil zápasovou a zároveň gólovou premiéru v seniorském národním týmu, působil v mládežnických kategoriích Zubrů do roku 2016. Následně přestoupil na jih Moravy, letité čekání na návrat do MEO Arény jej ale nepotkalo. V únoru 2017 se v rodném městě představil za reprezentaci do sedmnácti let – při souboji s Finskem v rámci Turnaje pěti zemí.

Od 29. listopadu 2017 pak prostřednictvím střídavých startů z Brna oblékal dres zubřího A-týmu. Poprvé si za něj zahrál v domácím hanáckém derby proti Prostějovu, ještě předtím si otevřel i statistický účet v české nejvyšší soutěži. Dříve nicméně skóroval za Hanáky, prvním přesným a navíc vítězným zásahem mezi seniory se blýskl 2. prosince 2017 na stadionu Kadaně.

V Přerově vytvořil i tandem s tátou

Zkraje roku 2018 zase zažil momenty, na které bez nadsázky nezapomene do konce života. Před zraky přerovských fanoušků si poprvé zahrál se svým o téměř tři desítky let starším otcem. Duel s Litoměřicemi se oběma vyvedl, Plášek starší se na výhře 8:3 podílel gólem a asistencí, Plášek mladší pro změnu dvakrát skóroval.

Celkem Karel Plášek mladší v letech 2017–2021 naskočil za Zubry do 32 střetnutí Chance ligy. Vysloužil si v nich třináct branek a pět asistencí. Další kanadské body teď může přidat na scéně NHL!