ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Přerovská stopa v nároďáku, útočník Martin Zaťovič je v nominaci na MS v Minsku!

Přerovská stopa v nároďáku, útočník Martin Zaťovič je v nominaci na MS v Minsku!
P ř e r o v – Po dlouhých dvanácti letech bude opět v české sestavě na Mistrovství světa hráč, kterého do velmi úspěšné kariéry nastartoval přerovský klub. Na Zdeňka Sedláka, jenž si zahrál v sedmi duelech na světovém šampionátu 2002 ve Švédsku, letos může navázat útočník Martin Zaťovič, opora Karlových Varů v naší nejvyšší soutěži. Ačkoliv je tomu teprve zhruba měsíc, co prožil svůj reprezentační debut, bude členem národního týmu při vrcholu letošní sezóny!
Psal se rok 2004, kdy Martin Zaťovič, po řadě úspěchů v přerovské mládeži, přestoupil do Karlových Varů. Tam odehrál dvě sezóny v juniorce a mimo to vypomáhal také prvoligové Kadani či druholigovému Sokolovu. Další sezóny už však byl spjat v lázeňském městě s mužskou extraligou. V sezóně 2008/2009 pomohl k zisku mistrovského titulu a přestože po něm další podobný úspěch na klubové úrovni nepřišel, stal se postupem času základním kamenem mužstva v nejvyšší soutěži.

Současného kapitána karlovarské Energie si do přípravy národního mužstva vybral staronový kouč Vladimír Růžička, a tak devětadvacetiletý odchovanec Zubrů zažil letos reprezentační premiéru. Zahrál si proti Norsku i Švýcarsku a absolvoval také závěrečný podnik Euro Hockey Tour, Švédské hokejové hry. "Jsem hodně rád, že se mi ten přípravný kemp povedl. Snažil jsem se v zápasech i na trénincích předvést maximum a trenér mi za to dal šanci. Jestli na mistrovství nastoupím, to je otázka, hlavně jsem ale spokojený s tím, že se tam vůbec dostanu," hovořil v krátkém rozhovoru Zaťovič.

Trenéra Růžičku zaujal, proto byl za velmi dobré výkony odměněn nominací na Mistrovství světa, které se od 9. do 25. května hraje v běloruském Minsku. "Hrát za nároďák, to je u nás v Česku asi největší odměna. Je to nejvíc, co hráč může dokázat, prostě je to sen každého hokejisty, který kdysi začínal a viděl reprezentaci v televizi. Uvidíme, jak se všechno bude dál vyvíjet," dodal s velkou spokojeností Martin Zaťovič.

Útočník Martin Zaťovič v reprezentačním dresu při utkání v Havlíčkově Brodě (foto: www.hokejkv.cz)