ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč 2:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 2:3

Přerované si plácli s tvrďákem Goišem, toho v jejich dresu čeká čtrnáctá sezona

Přerované si plácli s tvrďákem Goišem, toho v jejich dresu čeká čtrnáctá sezona
P ř e r o v – Tahle informace potěší snad každého fanouška přerovských hokejistů. Pod střechou MEO Arény nepřestane působit hráč, který loni v modrožluté kombinaci odehrál 500. zápas. Zubři se dohodli s útočníkem Jiřím Goišem. Tvář služebně nejstaršího člena kádru se tak nezmění. Dvaatřicetiletý zlínský odchovanec zasáhne v Přerově do čtrnácté sezony v kariéře.

Do vlaku s přerovskou Lokomotivou tentokrát nenastoupil před odjezdem, ale až v polovině jízdy sezonou. Jiří Goiš se vrátil silnější. Navzdory působení o soutěž níž bruslařsky nezaostával, do soubojů chodil naplno, nebál se přiostřit. Jako za starých časů. K tomu se uplatil v přesilovkách. Jako správný tvrďák chodil do prostoru, kde to bolí, a bojoval v něm o gólové odměny. Říkáte si, takového útočníka nemohou Zubři (znovu) ztratit. Neztratí.

„Nic jiného jsem ani neřešil. S Pavlem Hanákem a trenéry jsme se během chvíle domluvili, že tady budu pokračovat,“ prozrazuje Goiš. Loni zažil novou situaci. Se Zubry nešel do letní přípravy, angažmá musel hledat jinde. Tehdejší trenéři si do týmu vybrali jiné hráče. Vousáč, vystihující důraznou přerovskou hru plnou osobních soubojů, zamířil do druholigového Valašského Meziříčí.

V prosinci ale na lavičku modrožlutých přišli Robert Svoboda s Petrem Dočkalem. Za pár dní Přerov svého kmenového hráče povolal zpět. Jedna z ikon novodobé éry MEO neváhala. Obnovená premiéra jí vyšla na derby s Prostějovem a hned skórovala. Na Hanou si Goiš přenesl formu z Valašska. Za Bobry nasbíral 27 bodů ve 24 zápasech.

Bobří stimul, zubří výkony

„Druhá liga mi paradoxně pomohla. Hraje se tam jiný hokej, jste častěji na puku. Po hokejové stránce jsem si začal víc věřit. Měl jsem větší ice-time, hrál jsem všechno, včetně přesilovek,“ popisuje rodák ze Zlína, který si třetí nejvyšší soutěž zahrál poprvé od postupu s Přerovem do Chance ligy.

Na solidní bilanci u Zubrů navázal. Za osmnáct utkání v základní části zaznamenal jedenáct bodů (6+5). Stejně jako ve Valašském Meziříčí mu prospěl prostor v početních výhodách. Dvakrát se prosadil poté, co v předbrankovém prostoru clonil gólmanovi. Od modré čáry přiletěl puk z hokejek obránců a Goiš ho usměrnil do sítě. „Přesilovka se tím dá zjednodušit. Nemusíte vymýšlet složité vzorce nebo přihrávky do prázdné brány. Před brankou to ale bolí, hráč musí být dobře stavěný,“ komentuje práci „na masce“.

Za Přerov dosud zasáhl do 529 zápasů, na Chance ligu z tohoto počtu připadá více než polovina – 303 startů. „Jirka se k nám loni připojil na výpomoc ze druhé ligy a byl velmi platným hráčem. Svými výkony si jednoznačně řekl o další smlouvu. Myslím, že je to dobrá zpráva i pro naše fanoušky,“ říká ke Goišovi sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Rozhovor s Jiřím Goišem vám přineseme v sobotu