ONLINE >>>

Přerované prodloužili spolupráci s obráncem Pohlem. Ten se chce pořádně ukázat

Přerované prodloužili spolupráci s obráncem Pohlem. Ten se chce pořádně ukázat
P ř e r o v – Šest obránců podepsali do této chvíle prvoligoví hokejisté Přerova. Zatím posledním se stal důrazný Mikuláš Pohl, který za Zubry hrál už loni. Na Hané jej považují za příslib do budoucna, on sám se hodlá v Chance lize ukázat v co nejlepším světle.

Devatenáctiletý Pohl nastupoval v loňské sezoně za dvě přerovské kategorie, A-tým a juniorku. Chance ligu okusil ve 31 zápasech, z toho třikrát v play-off, a připsal si jednu asistenci. V juniorské kategorii naskočil desetkrát s bilancí 2+2.

„Zájem byl z obou stran, mojí i klubu. Už na konci sezony jsme se s manažerem Pavlem Hanákem bavili, že bych letos pokračoval. Neváhal jsem,“ přiznal obránce.

Minulý soutěžní ročník hodnotí ze svého pohledu jako přelomový. Delší dobu v něm ale chyběl, prodělal zánět slepého střeva. Přesto kromě startů za Zubry stihl přidat i tři utkání za reprezentaci do 19 let (0+1).

„Od doby, kdy k A-týmu přišel kouč Kočara, jsme se celkově zvedli. Setrvání pana Kočary na pozici trenéra byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se v Přerově rozhodl pokračovat,“ prozradil Mikuláš Pohl.

Stal se tak dalším z nadějných mladíků v obměněném kádru Hanáků. Mezi seniory se bude pohybovat druhou sezonu v kariéře. Závěr té první neměl vůbec špatný, ve čtvrtfinálové sérii s Kladnem chodil důrazně do soubojů a nebál se dohrávat soupeře u mantinelu. Od fanoušků si za svou nebojácnou hru vysloužil pozitivní ohlasy.

„Mikuláš si loni dokázal vydobýt pozici v A-mužstvu. Dobře zvládl play-off a vnímáme ho jako velmi perspektivního hráče. Musí nicméně dál bojovat a sbírat zkušenosti,“ řekl k dalšímu jménu na soupisce sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Chci se v první lize pořádně ukázat. Můj cíl je udělat dobrou sezonu a pak se uvidí,“ přiblížil Pohl. Doma jej bude čekat nová role táty. „Moc se na ni těším, bylo to nečekané a zároveň krásné. Zatím si užívám spánku, než se nám mimčo narodí,“ usmál se.