ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Přerované před závěrem přípravy doplnili kádr. Posílili jak v obraně, tak v útoku

Přerované před závěrem přípravy doplnili kádr. Posílili jak v obraně, tak v útoku
P ř e r o v – Soupiska prvoligových hokejistů Přerova je před posledními třemi zápasy přípravy (29. 8. doma s Porubou, 3. 9. ve Vsetíně a 5. 9. doma s Frýdkem-Místkem) prakticky kompletní. Zubři přivedli tři kvalitní a perspektivní posily do obrany. Znovu si zajistili služby šikovných Martina Weinholda a Rostislava Šnajnara, zároveň přivedli nositele slavného jména Matyáše Hamrlíka. Na zkoušce uspělo také dalších sedm hráčů. Někteří budou pendlovat mezi A-týmem a juniorkou.

Hotovým esem v modrožlutém rukávu se může stát dvaadvacetiletý Martin Weinhold (na hlavním snímku). Když končilo přestupové období loňské sezony, zajímaly se o něj TOP kluby Chance ligy. Odchovanec Slavie Praha dal však přednost Zubrům. Ti na něj nezapomněli a pro letošní ročník úspěšně zařídili jeho další hostování. Bruslivý a pohotový obránce tak rozšíří svou sbírku přerovských startů. Zatím jich má na kontě čtrnáct s neutrální bilancí ve statistice +/-.

Zkušenosti s angažmá na východě hanáckého regionu má rovněž Rostislav Šnajnar. Dres Přerova oblékal v letech 2015–2017. V přípravě naskočil do všech pěti dosavadních utkání a připsal si jednu asistenci. U Zubrů bude hostovat do 30. listopadu, následně na něj klub může uplatnit opci. Pokud by to udělal, hrál by za něj dvaadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant do konce sezony.

Obránce Rostislav Šnajnar na střídačce při utkání ZUBR Cupu se Vsetínem.

Devatenáctiletý Matyáš Hamrlík, syn zlínské legendy Martina Hamrlíka, poprvé pomohl MEO ve dvou zápasech Chance ligy letos v lednu. Proti Benátkám nad Jizerou a Jihlavě si mezi šesti obránci počínal znamenitě. Nyní jej Přerovští získali na hostování.

„Potřebovali jsme doplnit obranu a příchodem tří kluků se nám to podařilo. Martin se loni osvědčil, hrál velice dobře. Mladý ‚Larry‘ Hamrlík udělal velký progres a Rosťa v přípravě přesvědčil, že si místo v kádru zaslouží. Jsme rádi, že jsou kluci tady, vznikne tím i zdravá konkurence. Navíc v případě potřeby máme i Jirku Běhala, který ale z důvodu zranění začne později," řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

V kádru pro nový ročník druhé nejvyšší soutěže nebude chybět ani dvojice kmenových hráčů Komety Brno Matěj Svoboda – Jan Süss. Devatenáctiletý Svoboda, který loni působil v zámoří, vlétl do přípravy se Zubry s plnou vervou. Své výkony potvrdil i bodově, tři góly sám obstaral a jeden připravil. Do města na řece Bečvě má vyřízené střídavé starty. Totéž platí pro dvacetiletého Süsse, jenž si v posledních dvou letech dokonce čtrnáctkrát zahrál v extralize za Kometu a v 67 případech o soutěž níž za Třebíč.

Matěj Svoboda se raduje z branky, kterou v prvním přípravném zápase vstřelil Opavě.

Trenéry Vladimíra Kočaru, Jakuba Grofa a Jiřího Sklenáře přesvědčil také bek Jakub Kleiner. Osmnáctiletý přerovský odchovanec mimo jiné už ví, jaké to je dát gól mezi muži. Skóroval ve druhém utkání turnaje ZUBR Cup proti Slavii. Během sezony bude nastupovat převážně za juniorku, kde by měl patřit k tahounům. V A-týmu se bude postupně seznamovat s prostředím profesionálního hokeje. Podobné úkoly jako on si budou plnit devatenáctiletý útočník Lukáš Zmeškal a jeho o necelý půlrok mladší kolega Adam Hradil. Oba v přípravě zaujali svou dravostí. Hradil se blýskl dvěma brankami, Zmeškal zase čtyřmi asistencemi.

„Smlouvu jsme podepsali také s útočníkem Jonášem Kočicou, v přípravě přesvědčil. Zároveň mu vyřídíme střídavé starty do druhé ligy, aby byl vytížený,“ doplnil Hanák.

Do přerovského týmu se nevešli zadák Tomáš Dřímal a útočníci Lukáš Peterka s Jaroslavem Tomečkem.

Svůj první gól na seniorské úrovni zaznamenal Adam Hradil (v popředí) proti Opavě.