ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

Přerované míří na Vysočinu, kde je čeká těžká zkouška v podobě jihlavské Dukly

Přerované míří na Vysočinu, kde je čeká těžká zkouška v podobě jihlavské Dukly
P ř e r o v - Chance liga bude pokračovat čtvrtým kolem a zápasový los založený na loňském umístění v tabulce hovoří jasně. Je čas vyzvat ty nejsilnější. Zubři v prvních třech utkáních postupně bojovali s celky ze spodu tabulky a nyní budou soupeři postupovat zase od vrchu. Z aktuálních účastníků první ligy měla nejlepší umístění na svědomí Jihlava, která se probojovala až do finále. Zubři její tvrz loni vyplenili, podaří se jim bodovat i ve středu?
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
středa 22.9. 17:30
CZ LOKO Arena

Jihlava se každým rokem řadí mezi nejsilnější celky Chance ligy. Není proto divu, že u Zubrů není k naleznutí na seznamu nejoblíbenějších soupeřů. V posledních sezonách se však bilance začala uklánět na stranu Přerova – a to i letos na přelomu ledna a února, kdy si s týmem z Vysočiny střihl dva zápasy během jednoho týdne. Bodovou bilanci 5 ku 1 za výhry 4:2 a 4:3 v nájezdech by proti Dukle zřejmě mnoho celků neodmítlo.

S oceněným trenérem Ujčíkem se Jihlava opět řadí mezi favority

Po nepovedené sezoně 2019/2020 vyhlásila Jihlava restart a svůj cíl zaměřila v pozici návratu do extraligy. Před loňskou sezonou skončil pro neúspěch dlouholetý kouč Horáků Petr Vlk, kterého nahradil Viktor Ujčík. Jedna z nejvýraznějších trenérských postav soutěže se ihned činila. Jihlavským se ligový ročník vydařil a ve finále měli později postupující Kladno na lopatě za stavu 3:2 na zápasy. Jágr a spol. však obrátili v sedmém zápase a odsoudili mužstvo ctící kombinaci žluté barvy s bordó k další sezoně v prvoligové společnosti.

Výše zmíněný hlavní kouč Dukly Ujčík, jenž má k ruce ještě Karla Nekvasila a Petra Jaroše, sice loni pohár pro vítěze Chance ligy nad hlavu nepozvedl. Částečnou útěchou mu však mohl být alespoň zisk Ceny Karla Metelky, která se uděluje nejlepšímu trenérovi sezony. Letos by na ni mohl aspirovat znovu, jelikož v jeho kádru nadále figurují hlavní tahouni jako Tomáš Čachotský (1+1), Josef Skořepa, Filip Seman (1+1) nebo mladší větev v útoku s Tomášem Havránkem (2+0) a Jiřím Fronkem (0+1). Kromě zraněného Skořepy se všichni jmenovaní už stihli zapsat do bodování. A to i přesto, že k dispozici měli jen zápasy se Vsetínem (3:0) a Porubou (2:4).

Živý a online přenos

Z utkání čtvrtého kola Chance ligy mezi Jihlavou a Přerovem poběží přímý přenos na HokejkaTV.cz a textový online přenos na Onlajny.com.