ONLINE >>> MUŽI: Slavia Praha - Přerov 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno (neděle 13:00) | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Přerované míří k šestému duelu do Prahy. Protáhnou se Slavií vítěznou sérii?

Přerované míří k šestému duelu do Prahy. Protáhnou se Slavií vítěznou sérii?
P ř e r o v – Na skvělé výkony z prvních čtyř zápasů dokázali navázat v sobotním domácím duelu s Benátkami přerovští hokejisté. Díky jednogólové výhře si udrželi druhou pozici v tabulce, kterou budou hájit i v nadcházejícím kole, kdy v roli hostů vyzvou pražskou Slavii. Výborný vstup do sezony, který momentálně prožívají, budou chtít svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře přiživit šestou výhrou v řadě. Utkání začíná v pondělních 18 hodin.
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
pondělí 23.9. 18:00
ZS Eden

Pražská Slavia hraje druhou nejvyšší soutěž stejně jako Zubři už pátým rokem. V prvních třech letech se vždy řadila k favoritům a dokonce si jednou zahrála baráž. Minulý ročník ale do červenobílého klubu z hlavního města přinesl mnoho změn. Nejen tým prošel obrozením a více se zde sází na své vlastní odchovance. V horizontu několika let tak lze díky koncepční práci očekávat sklizeň ovoce. I proto loňská jedenáctá pozice nebyla brána jako vyložený neúspěch.

Vampola a spol. se chtějí vrátit do play-off

Realizační tým ve složení Miloš Říha mladší, Jan Srdínko a Roman Málek zůstal přes léto beze změny, kádr však přeci jen několika úpravami prošel. K rivalovi z Prostějova se vrátil Lukáš Krejčík, svou platnost ve Slavii dále neukazuje ani další útočník Zdeněk Kubica.

Naopak jednoznačně největším posílením pro sešívané se stal příchod Petra Vampoly (1+2). Podle úspěšnosti mistra světa z roku 2010, jehož poličku zdobí i tři medaile pro vítěze extraligy, se bude hodně odvíjet i samotná úspěšnost celého týmu. K ruce má šikovného Daniela Vrdlovce (0+1) anebo dalšího z řad třicátníků – 34letého Jiřího Doležala (0+0), jehož bratr Tomáš obléká dres Zubrů.

V útočných radách nelze přehlížet ani Martina Ondráčka (0+0) ani Martina Šagáta (0+1). V prvních pěti kolech však na sebe dokázali skvěle upozornit i 21letí Aleš Furch (2+1) a Tomáš Šmerha (2+2), kteří tak navazují na minulý rok, kdy se oběma podařilo překonat hranici deseti gólů.

Z Kladna stejně jako Vampola přišel také Petr Hořava (0+1). Zkušený bek v minulosti oblékal i dres Přerova a svým příchodem se zařadil po bok zkušeného Jana Nováka (1+2), jenž v průběhu sezony oslaví už 41. narozeniny.

Z pěti odehraných zápasů dokázala Slavia zapsat jen šest bodů, se kterými se tak řadí na dvanáctou příčku. S papírově slabšími soupeři padli Pražané v úvodních dvou kolech. O gól doma podlehli Ústí (1:2), o branku více jim dokázaly vsítit Benátky (1:3), nejtenčím možným rozdílem pak ale porazila Slavia Litoměřice (3:2) i Jihlavu (2:1). V sobotním duelu ale třetí vítězství nepřidala, když Motoru na jeho ledě podlehla 2:4.

Chance liga, 6. kolo
Slavia – Přerov

12. místo
umístění v tabulce
2. místo
5 – 1 – 1 – 1 – 2 (9:12) 6
statistiky základní části
5 – 4 – 1 – 0 – 0 (23:7) 14
Č. Budějovice – Slavia 4:2
poslední zápasy
Přerov – Benátky 1:0
Tomáš Šmerha 4 (2+2)
nejproduktivnější hráč
Roman Pšurný 9 (6+3)
Tomáš Šmerha (2 góly)
Aleš Furch (2 góly)
Filip Kuťák (2 góly)
nejlepší střelec
Roman Pšurný (6 gólů)
Tomáš Šmerha (2 asistence)
Jan Novák (2 asistence)
Petr Vampola (2 asistence)
nejlepší nahrávač
Jakub Navrátil (8 asistencí)
Jan Novák 3 (1+2)
nejproduktivnější obránce
Jakub Kubeš 7 (2+5)
Martin Ondráček (27 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Krisl (33 TM)
Martin Michajlov (92,55 %)
úspěšnost brankářů
Michael Petrásek (91,76 %)
Lukáš Klimeš (100,00 %)
28 / 3 / 10,71 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
27 / 7 / 25,93 %
21 / 4 / 80,95 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
17 / 2 / 88,24 %
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC ZUBR Přerov
HCM Warriors Brno