DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Přerov je ideální, přišel jsem pomoci, říká navrátilec Novotný. Díky Zubrům ušetří

Přerov je ideální, přišel jsem pomoci, říká navrátilec Novotný. Díky Zubrům ušetří
P ř e r o v – Tři týdny nehrál, ve Zlíně postrádal vytížení. Martinovi Novotnému pomohlo k dalším zápasům až hostování v dresu Zubrů. Pod jednou střechou se tak sešel s Rokem Macuhem, kterého v říjnu poslal bodyčekem do vzduchu. „Dělali jsme si z toho legraci, že se potom ve Zlíně pomstil na někom jiném, protože jsem tam nebyl,“ usmívá se rodák ze Šumperka. Kromě hokeje v Přerově stále bydlí i učí. Zatímco při tělocviku pozoruje on své žáky, na Chance lize v MEO Aréně je to přesně naopak.

Když se během reprezentační přestávky utkaly Zlín a Přerov, u výhry Beranů o čtyři góly chyběl. Ne proto, že byl měl zakrátko posílit soupeře. Trenéři upřednostnili jiné beky. O přesunu na Hanou Novotný v době zápasu ještě nevěděl. Situace se však rychle změnila. „Řešilo se to v pátek po zápase a pak v sobotu. Jako první se mi ozval Pavel (Hanák – sportovní manažer Zubrů, pozn. red.), druhý den jsme to řešili ve Zlíně,“ popisuje, jak vyměnil jednu modrožlutou kombinaci za druhou.

Přerovu se v údolí řeky Dřevnice zranil David Chroboček. Při pokračující absenci Františka Hrdinky, který hrál naposledy před dvěma měsíci, nutně potřeboval doplnit obranu. „Byla to pro mě ideální situace. Ve Zlíně jsem nebyl vytížený a klukům jsem přišel pomoci,“ komentuje Novotný návrat do prostředí, ve kterém předtím nasbíral téměř 200 startů. Při obnovené premiéře v Chrudimi hned přihrál na gól. „Potěší to, člověku se trochu zvedne sebevědomí,“ neskrývá.

Krvavé oči, ale ne nadlouho

Po vítězství nad rezervou Pardubic se v MEO Aréně postavil mateřskému Šumperku. Než se z města v podhůří Jeseníků přestěhoval, měl to na tamní zimní stadion sotva pár minut chůze. Specifický duel ale proti Drakům podle svých slov neprožíval. „Chtěl jsem odehrát dobrý zápas, což se mi upřímně moc nepovedlo,“ přiznává například v narážce na chybu z první třetiny, po níž šli hosté do vedení. „Takové zápasy ale jsou, nic speciálního v tom nebylo. Z šumperského týmu znám osobně už jenom tři lidi, s kustodem Radkem Fischerem čtyři,“ prozrazuje třiatřicetiletý Novotný.

Ve druhé třetině se u soupeřovy střídačky zaklesl do podstatně menšího šumperského útočníka Jelínka. „Byli jsme v souboji a úplně se mi nelíbilo, co mi říkal. Pak se na mě ještě snažili dosáhnout kluci ze střídačky. Byly tam trochu krvavé oči, ale nešlo o nic hrozného,“ přibližuje moment, ze kterého si oba aktéři odnesli dvouminutový trest za hrubost. „Emoce ze mě rychle vyprchaly. Skončil zápas a všechno bylo v pohodě,“ podotýká.

Jak proti B-týmu Dynama, tak v utkání se Šumperkem nastoupil v obranném páru s mladíkem Matyášem Gréčem. „Jsem překvapený, jak dobře hraje. Sedí mi to s ním a jsem spokojený,“ pochválil drobného spoluhráče. Angažmá u Zubrů mu ušetří čas i peníze. Do Zlína totiž dojížděl právě z Přerova, kde se už dříve zabydlel. Na skromný úvazek navíc stále učí na zdejší Základní škole Želatovská. „Vyšli mi vstříc, upravili mi rozvrh, takže pokračuju,“ hlásí vystudovaný tělocvikář. Dětem jeho příchod k MEO neunikl. „Mám třídu, kde jsou všechno kluci, kteří hrají hokej. Hodně pečlivě to sledují,“ přikyvuje Martin Novotný.