ONLINE >>> MUŽI: Slavia Praha - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Poruba - Přerov 3:6 | DOROST: Poruba - Přerov (čtvrtek 18:00)

Přerov dál počítá s oporami, kostru týmu budou opět tvořit Jiří Krisl a Roman Pšurný

Přerov dál počítá s oporami, kostru týmu budou opět tvořit Jiří Krisl a Roman Pšurný
P ř e r o v – Obránce Jiří Krisl a útočník Roman Pšurný přidají u Zubrů další sezonu. Pokračují jim dvouleté smlouvy, jejichž podpisy jsou pro Přerov velmi cenné. Oba hokejisté totiž platí za ostřílené borce, kteří mohou své bohaté zkušenosti předávat dál mladším spoluhráčům. Pro Pšurného půjde celkově již o šestý ročník, jenž na východě Hané absolvuje. V tom zatím posledním se s Krislem podíleli na úspěchu v podobě druhého místa po 58 kolech Chance ligy.

Kostra mužstva. V Přerově ji naposledy tvořili také Jiří Krisl s Romanem Pšurným. Tvořit ji – vzhledem k tomu, že klub dál působí na hokejové mapě – budou také v další prvoligové sezoně. Tu předchozí dohrával prvně jmenovaný jako kapitán a druhý jako jeho asistent. Funkce plnili od listopadu, kdy zdravotní problémy vystavily stopku dosavadnímu kapitánovi Tomáši Sýkorovi. Krisl mu předtím dělal asistenta.

„Oba kluci jsou jednoznačnými lídry na ledě i v kabině, což loni ukázali. I když teď byla situace trochu složitější, jejich jednoznačnou prioritou bylo hrát v Přerově. Jsme za to rádi a doufáme, že v příští sezoně navážou na výkony z té uplynulé," prohlásil sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.

V současnosti čtyřiatřicetiletý Krisl dával ve výběru trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře ukázkový příklad nesmírné obětavosti. Svým tělem zblokoval dohromady 82 soupeřových střel. Jde o nejvyšší číslo ze všech Přerovanů a druhé nejvyšší z celé Chance ligy. „Celá moje obranná hra je postavená na velkém počtu zblokovaných střel. Někdy bolí více, někdy méně, ale beru je jako součást své práce. V zápase to člověk ani nedá moc najevo, má v sobě adrenalin," vysvětlil hokejista, vedle něhož se k výborným výkonům rozehráli momentálně již extraligoví obránci Martin Weinhold a Jakub Kubeš.

K tomu byl druhým nejproduktivnějším mužem zadních řad MEO. Za 57 zápasů nasbíral 25 kanadských bodů. Čtyřikrát skóroval a v 21 případech u gólu asistoval. Polovina jeho branek byla vítězná. A to ještě rozhodčí nesmyslně neuznali trefu, které havířovský rodák dosáhl v prodloužení na ledě Litoměřic. „Oproti předchozí sezoně, kdy jsem ve Frýdku nedostával moc prostoru, se mi hrálo dobře. Z hokeje jsem měl zase velkou radost," přiznal Krisl, jenž z přerovských beků vyprodukoval nejvíce střel (110) a zažil svou nejproduktivnější základní část v první lize.

Nikdo z Hanáků na ledě nestrávil tolik času jako on (1205 minut a 45 sekund). Nejvyšší měl Jiří Krisl i průměrný ice-time (21 minut a devět sekund; vyšší průměrný ice-time sice zůstal Robertovi Černému, ten však v průběhu sezony přesídlil do extraligových Vítkovic – pozn. red.). „Jsem rád za projevenou důvěru, snažil jsem se ji splatit nejlépe, jak to šlo. V Havířově jsem zažíval to samé, dokonce jsem toho možná odehrál ještě více. Ještě před zavedením detailních statistik v první lize jsem totiž hrál i ve dvou obranách," prozradil tvrďák charakteristický svým plnovousem.

Spoluhráč Roman Pšurný se nechal slyšet, že „se těší na golden czech Hände Jirky Krisla". „Já se těším na Romana celkově, aspoň si zase budu mít z koho dělat srandu. Z Romana si jí můžu dělat tolik...má se na co těšit," zareagoval s humorem Krisl.

Čtyřiatřicetiletý Pšurný si na sebe podle vlastní slov „ušil bič". Z hlediska vstřelených gólů má za sebou životní sezonu. Za 55 zápasů se trefil sedmadvacetkrát. U dalších 26 branek pak asistoval a celkově se stal nejproduktivnějším členem zubřího mužstva.

„S klukama v lajně jsme si sedli. Na přesilovku nám dal trenér mezi kruhy Kubu Kubeše, Jirka Krisl to zase ostřeloval z vrchu. Spoustu bodů jsem nasbíral právě v početních převahách (20 – pozn. red.). Změnil jsem i nějaké návyky mimo led, přece jen už nejsem nejmladší. Doma mám pohodu, dětí jsou zdravé, manželka je na mě hodná. V Přerově si nemám nač stěžovat," libuje si rodák ze Zlína.

Renomovaný server hokej.cz jej dokonce vyhlásil nejlepším středním útočníkem loňského ročníku. I proto, že ze všech centrů vyhrál nejvíce buly (699) a v této disciplíně si vysloužil téměř šedesátiprocentní úspěšnost (58,54 %). „Pro úspěšnost na buly se snažím dělat hodně, včetně cviků v posilovně. Na tréninku to tolik nepiluju, protože v zápase hraji buly dost a dost. Budu se snažit, abych měl v příští sezoně podobné statistiky," svěřil se majitel skoro 400 extraligových startů.

Společně s Jakubem Navrátilem a Tomášem Doležalem vytvořil úderný první útok MEO. Mimo jiné se ve dvou po sobě jdoucích zářijových duelech blýskl hattrickem. Není divu, že jej experti za jeho výkony zařadili do All-stars týmu Chance ligy.

Kromě Přerova, jehož je od loňského dubna kmenovým hráčem, naskočil také do sestavy mateřského Zlína. V nejvyšší soutěži pomohl Beranům prostřednictvím střídavých startů v derby s Kometou Brno.

„Jediná možnost, kdy bych nepokračoval, by byla, kdyby dal Jirka Krisl víc gólů jak já," zaperlil na závěr Roman Pšurný.