DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Potřetí za sebou venku, o další body si tým Zubrů zahraje na ledě Nového Jičína

Potřetí za sebou venku, o další body si tým Zubrů zahraje na ledě Nového Jičína
P ř e r o v – Venkovní série Zubrů spěje ke konci a fanoušky zcela jistě může těšit to, že v další části listopadu už budou převažovat střetnutí na domácím ledě. Ještě ovšem zbývá z trojboje na kluzištích soupeře odehrát závěrečný duel. Po Karviné a Břeclavi se tým Zubrů tentokrát vydá hrát o body do Nového Jičína. Budou svěřenci trenérského dua Dočkal - Faltýnek opět úspěšní? Utkání 15. kola začíná přesně v 17:00.
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
HK Nový Jičín - HC ZUBR Přerov
sobota 8.11. 17:00

Venku si prozatím Zubři počínají ze všech účastníků východní sekce druhé ligy nejlépe. Z osmi zápasů mimo svůj domovský stadion nebodovali pouze dvakrát. Nejen v Karviné, ale také na ledě Břeclavi se jim podařilo obohatit své konto. Uspět i v Novém Jičíně je proto hodně velkou výzvou. Podaří se Přerovu být v současné venkovní sérii stoprocentní?
Poslední zápasy soupeřů

Nový Jičín – Karviná
4:5 sn (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0)

Branky: 9. Mráz (Vašut, Kacíř), 15. Hanák (Prokop), 24. Mráz (Kacíř, Zdeněk), 43. Zdeněk (Kacíř) – 5. Haas (Čintala, Luka), 31. Deutsch (Juhasz, Vydra), 33. Haas (Hoďa), 39. Luka (Vydra, Jaroch), rozh. nájezd Luka

Břeclav – Přerov
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 34. Kučera (Červenka) – 27. Osina (Sedlák), 30. Procházka (Janota)


Proti bude aktuálně osmý Nový Jičín, který pod vedením trenérů Aleše Flašara a Radomíra Grimma dosud získal sedmnáct bodů. Poslední dva zápasy prohrál, a tak jistě bude chtít své postavení v tabulce zlepšit. “Nečeká nás tam nic jednoduchého, protože je to hodně nebezpečný soupeř. Je potřeba k utkání přistoupit znovu velmi zodpovědně a hlavně nic nepodcenit. Chceme jít teď postupně zápas od zápasu a dostat se v tabulce k těm nejvyšším příčkám,“ řekl asistent Daniel Faltýnek.

Přerov se stále může pochlubit výbornou defenzívou, ale v počtu vstřelených gólů je na tom o deset branek lépe Nový Jičín. Nejvíce jich zařídil zkušený útočník Jiří Zdeněk (7+2). Na předních místech produktivity však nalezneme Robina Gebauera (5+8), veterána Mariana Kacíře (2+11) nebo Martina Kabeláče (4+7) s Jakubem Lehečkou (4+6). Opomenout nesmíme ani dalšího zkušeného forvarda Davida Mikšana (3+4) či přerovského Pavla Hanáka (3+1), který v Novém Jičíně už druhou sezónu hostuje.

Mezi obránci je v popředí Patrik Flašar (1+7) společně s novojičínskou stálicí Přemyslem Vašutem (1+4). Góly z pozice beků už zaznamenali také Michal Žák (1+2), Michal Horák (1+1) a Lukáš Vnenk (1+1). V bráně dostal letos zatím nejvíce příležitostí Lukáš Šrámek, poměrně často se do zápasu však dostává také David Iláš.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Nový Jičín: Šrámek (Iláš) – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Ižacký, Hanák, Vnenk, Cabák, Uhlár

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Andrýsek, Zbořil – Goiš, Popelka, Sakrajda – Šťastný, Procházka, Dostálek – Sedlák, Kolář, Málek – Škorík, Kratochvíl M., Školoud

Rozhodčí

Dle delegace Českého svazu ledního hokeje bude utkání řídit trojice rozhodčích:
Jakub Koziol (Frýdek-Místek) – Marek Mrákava (Orlová - Lutyně), Marian Řezáč (Ostrava)

On-line přenos

Utkání HC Nový Jičín – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com