Porážku za hlavu, jede se dál! Zubři chtějí ve druhém zápase srovnat s Porubou krok

P ř e r o v – Návrat play-off do přerovské MEO Arény Zubři ve vítězství nepřetavili. K vedení ve čtvrtfinálové sérii přitom neměli vůbec daleko, dělila je od něj jen necelá minuta a půl. Soupeř z Poruby ale nic nezabalil a navzdory dlouhému oslabení si došel pro srovnání, načež v prodloužení dokonal obrat. V sobotních 17 hodin startuje na Hané druhé střetnutí, Zubři v něm budou chtít stav série zremizovat.
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
sobota 20.3. 17:00
MEO Arena Přerov

Přerované byli až do času 58:37 v zaslouženém vedení a po většinu času prvního utkání průběh hry kontrolovali. Porubu nepouštěli do situací, kde by si mohla vybudovat herní převahu. Když navíc její narůstající aktivitu v závěru zbrzdil trest ve hře pro Petra Stloukala, zdálo se, že MEO má za stavu 2:1 osud prvního bodu ve svých rukou.

Onen bod mu však mezi rukama propadl, když poprvé v sezoně inkasovalo ve vlastní přesilovce – z hole Dušana Žovince. Po 60 minutách tak na tabuli svítilo nerozhodné skóre, když předešlé branky Zubrů obstaral Darek Hejcman s Janem Süssem. Muselo se do prodloužení a v něm se Hanáci nedokázali z inkasovaného gólu oklepat. V 73. minutě se po vítězné brance Tomáše Jáchyma museli smířit s úvodní porážkou.

Zápas se vždy hraje (minimálně) 60 minut, což Porubští měli na paměti i za nepříznivé situace a svojí bojovností si vysloužili první výhru. Střelec úvodní přerovské branky Darek Hejcman však hází nešťastnou porážku za hlavu a sám nabádá, kam by měli modrožlutí po prvním duelu upínat pozornost: „59 minut jsme hráli dobrý hokej a na tom bychom měli stavět.“ Proto je třeba hodit chyby za hlavu a ve druhém zápase si vybojovat srovnání!

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE