ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vítkovice 1:7
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Pocity z návratu jsou krásné a doufám, že se nám bude dařit, pověděl Tomáš Sýkora

Pocity z návratu jsou krásné a doufám, že se nám bude dařit, pověděl Tomáš Sýkora
P ř e r o v – O návratu útočníka Tomáše Sýkory se po postupu do první ligy hovořilo mezi fanoušky už delší dobu a v posledních dnech se vše okolo jeho angažování podařilo zdárně dotáhnout. Odchovanec klubu se proto z extraligové Plzně vrací domů a v přerovském dresu by měl patřit k nevýraznějším postavám. Dostal zkušený plejer i jiné nabídky z extraligy nebo byl comeback do Přerova jasnou záležitostí?
Tomáši, je to teď už téměř patnáct let, co jste naposledy v Přerově působil. Jaké máte pocity, že po tak dlouhé době budete hrát znovu doma?
Pocity jsou opravdu krásné. Jsem šťastný, že jsem se vrátil zpátky do Přerova. Doufám, že ta nová sezóna v první lize proběhne dobře pro všechny a bude se nám dařit.

Když vezmeme vaše angažmá po odchodu z Přerova, tak jste toho odehrál opravdu hodně, a to jak v extralize, tak i v 1. lize. Dokonce jste byl nazýván takovým barážovým bojovníkem, je to tak?
To byla taková shoda všech okolností. Vyšlo to tak, že jsem hrál v první lize za mančafty, které usilovaly o postup. Ať už to bylo v Ústí nad Labem nebo pak v Mladé Boleslavi, kde se nám ten postup do extraligy podařil. Pak se tam ale neposkládal konkurence schopný tým a zase jsem hrál baráže o udržení. Naštěstí jsem se však z tohoto období vymotal a už to potom bylo mnohem lepší.

V sezóně 2012/2013 jste z Ústí nad Labem přišel do Plzně, která získala titul. Považujete to za nejlepší období kariéry?
V Ústí se to tehdy nevyvíjelo moc dobře, ale pak mě na začátku play-off oslovila Plzeň. Takže se dá říct, že jsem k titulu přišel jako slepý k houslím (směje se). Měl jsem však potom možnost v Plzni pokračovat dál, čehož si opravdu velice vážím. Neberu to jako přímo vrchol, ten ještě možná přijde (usmívá se), ale bylo to zatím asi mé nejlepší angažmá.

"Až nebudu mít možnost hrát vyšší soutěž, tak se stoprocentně do Přerova vrátím," řekl odchovanec Tomáš Sýkora ve velkém rozhovoru před dvěma lety, kdy slavil s Plzní mistrovský titul. (foto: hcskoda.cz)
Úspěch už pak ale Plzeň nedokázala zopakovat. Následující sezónu vypadla ve čtvrtfinále a v té loňské vůbec nepřešla přes předkolo. Čím to?
Asi už nebyl tak kvalitní mančaft. V té mistrovské sezóně hrál v laufu Honza Kovář, Marek Mazanec skvěle chytal v bráně, a do toho samozřejmě Martin Straka s Tomášem Vlasákem. Tým byl tehdy opravdu našlapaný. Další sezóna nebyla úplně špatná, ale nevyšlo nám play-off. Ve čtvrtfinále nás bohužel načapali Brňáci. Loňská sezóna pak byla hodně taková nahoru – dolů. Sázelo se více na mladší hráče a až tak úplně si to zřejmě nesedlo. V předkole play-off nás vyřadila Mladá Boleslav, která byla lepší.

Vraťme se už teď zpátky do Přerova. Návrat byl volbou číslo jedna nebo byly i jiné možnosti, jak dál pokračovat?
Tak nějak jsem tušil, že se zájem z extraligy už moc neobjeví, proto jsem více uvažoval o první lize. Když jsem se začal stěhovat z Plzně, tak zrovna Přerov hrál play-off, což jsem hodně sledoval a už v té době tady proběhla nějaká malá jednání s vedením. Řekli jsme si, že kdyby se postup podařil, tak budeme jednat dál. Chvíli to pak trvalo, přece jen, je to z druhé ligy velký skok a lidé ve vedení klubu měli spoustu starostí s tím, aby se tady vyšší soutěž vůbec hrála. Nakonec se to podařilo, došli jsme k dohodě, takže spokojenost je určitě na obou stranách.

Padla slova o play-off Zubrů, chodil jste pravidelně na zápasy v závěru sezóny?
Jasně, stihl jsem celou finálovou sérii se Vsetínem i následnou kvalifikaci. Moc jsem klukům fandil, aby se jim podařily splnit ty cíle. Hlavně Martinu Vojtkovi jsem držel pěsti. Chytal výborně (směje se).

Domácí zápasy byly pravidelně vyprodané a celý Přerov neskutečným způsobem žil hokejem. Určitě se shodneme na tom, že kdyby se euforie přenesla do nové sezóny, bylo by to výborné. Mám pravdu?
Kdyby byla taková skvělá kulisa v základní části první ligy, tak bych neměl strach, že bychom hráli vyloženě jen o záchranu. Lidi byli fantastičtí a tohle opravdu hráčům na ledě hodně pomáhá. Však to také bylo vidět. Samozřejmě to ale všechno bude záležet na nás. Když fanoušci uvidí bojovnost, nasazení, srdíčko a popereme se o dobré výsledky, tak určitě budou chodit ve velkém počtu dál.

Jak se vám zamlouvá atraktivita zápasů, která teď pro Přerov výrazně stoupne? Už nepřijede Frýdek-Místek, Opava či Nový Jičín, ale třeba Slavia, Kladno nebo České Budějovice. A do toho všeho samozřejmě okolní týmy Prostějov, Šumperk a Havířov.
První liga je velice kvalitní soutěží, proto to bude nesmírně zajímavé. Takovým asi největším tahákem určitě bude derby s Prostějovem, ale já se moc těším i na souboje s tradičními extraligovými kluby, jako jsou Slavia nebo Kladno. Výborně hrají i České Budějovice. Prostě fanoušci si jistě přijdou na své a určitě se na to všichni těší, stejně jako my hráči.

Jste zatím nejzvučnější posilou a již byla naznačena vaše úloha v týmu být lídrem na ledě i mimo něj. Co vy na to?
Já se toho rozhodně nezříkám. Sice jsem poslední dvě sezóny v Plzni hrál takovou tu checking line s Ryanem Hollwegem, ale mám toho v kariéře za sebou už dost a už i v jiných klubech jsem dostal roli jednoho z tahounů. Samozřejmě v tom nebudu úplně sám, bude nás tady víc, takže určitě nevidím žádný problém.

Letní příprava je základem k úspěšné sezóně. Kondiční trenér Tomáš Tomiga vás vůbec nešetří. Co můžete říct k drilu na suchu, jako jeden z nejzkušenějších hráčů?
Tomáše Tomigu znám už dlouho a pokud byla možnost, tak jsem se u něj vždy připravoval. Musím ho pochválit, je to výborný trenér. Dává nám pořádně zabrat a vím, že to teď vezme ještě více pod ruku. Co se týká fyzické připravenosti, tak na tom budeme velmi dobře. V tomto směru nemám vůbec strach. Teď už jen, abychom si jako mančaft v srpnu co nejvíce sedli a táhli společně za jeden provaz.