ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Po zranění předvedl pohledné zakončení. Na oslabeních ještě zapracujeme, slíbil Kubeš

Po zranění předvedl pohledné zakončení. Na oslabeních ještě zapracujeme, slíbil Kubeš
P ř e r o v – Druhá přesilovka domácích, vhazování v útočném pásmu. Puk se dostává na hokejku Jakuba Kubeše. Kolem sebe má volný prostor a po krátkém manévru se rozhodne střílet. Trefí nádherně. Síť rozvlní v levé šibenici Málkovy branky. Téměř dvoumetrový obránce tím otevřel gólový účet pondělního zápasu se Slavií. Na jeho konci bylo vítězství Zubrů 5:3.

Třiadvacetiletý Kubeš se postaral o jediný gól první třetiny. Zakončovat přitom původně nechtěl. „Rozhlédl jsem se, že po vhazování nahraji nahoru. Viděl jsem však, že kolem sebe nikoho nemám. Tak jsem udělal dva kroky a hodil puk na bránu,“ popisoval, jak zapsal premiérový přesný zásah v letošní sezoně.

Jinak se v přesilových hrách snažil pohybovat před bránou a urostlou postavou clonit jejímu strážci. „Bylo to v podstatě z jedničky, netrénovali jsme to. Byl jsem zraněný, v neděli se to nějak skládalo. Ráno před zápasem jsme si to zkusili tak dvakrát a šli jsme do toho,“ prozradil.

Zubři během úvodních dvaceti minut vyslali na Romana Málka juniora celkem osmnáct střel. Některé přišly ze slibných možností, až na křížnou krasavici z šestnácté minuty se však neujaly. „Máme problém proměňovat větší šance. První třetinu jsme vyhráli 1:0, ovšem za mě jsme měli vést třeba 4:0,“ netajil se Kubeš.

Zbytečné fauly, nedůslednost, podceňování situací

Během druhé části Hanáci přidali další dvě branky. Na trefě Dvořáka měl výrazný podíl právě rodák z Rudic na Blanensku. Druhým přesným zásahem sice parádní průnik nedovršil, třetímu přerovskému centrovi ale výrazně ulehčil práci. Sám nicméně vyzdvihl jiné obránce modrožlutých – Roberta Černého s Jiřím Krislem.

„Soupeře zamknuli v obranném pásmu snad na minutu a půl. Já jsem pak byl čerstvý a využil jsem toho, že slávističtí útočníci nemohli,“ zmínil. Málek po něm sáhl holí. Jestli jej fauloval, Kubeš netušil. „Pak jsem však poslal kotouč před bránu, kde byl Dvořka a dal gól.“

Na více než těsné vedení se ale Zubři v prostřední periodě nezmohli. Slavia těžila z přesilovek. „Zbytečnými fauly, nedůsledností v soubojích a podceňováním situací jsme si zápas zkomplikovali,“ věděl odchovanec brněnské Komety.

Cítím se lépe, než po Vrchlabí. Do Třebíče jedu

Početním nevýhodám mohl Přerov přičítat všechny tři obdržené góly. „Co v nich bylo špatně? To sami nevíme. Soupeře máme nakoukaného z videa a stejně inkasujeme,“ pokrčil rameny bek s číslem 6 na drese. Sešívaní nejprve využili dvojnásobnou přesilovku. Poté jim pomohly šťastné odrazy od přerovských hráčů. „Puk se odrazil ode mě, Pepovi Hrabalovi do bruslí a do brány. S tím člověk nic neudělá,“ namítl Kubeš a dodal, že na oslabeních musí MEO ještě zapracovat.

Pondělní duel spěl pomalu do prodloužení. To ale Přerov minutu a čtyři sekundy před třetí sirénou odmítl. Fanoušci, kterých podle oficiálních údajů přišla necelá tisícovka, je dohnali k rozdílové brance. „Jsme hrozně rádi, že po minulé sezoně mohou lidi zase na hokej. Loni to bylo frustrující, hrát bez diváků je velmi těžké na psychiku. Proti Slavii mi sice přišlo, že lidí nebylo tolik, ale o to víc fandili,“ potěšilo Jakuba Kubeše, jenž nastoupil po jednozápasové absenci.

„Dostal jsem pukem a měl jsem otřes mozku. Odehrál jsem předchozí domácí utkání s Vrchlabím, ale potom jsem zase měl nějaké bolesti hlavy. Motal jsem se, bylo to náročné – proto jsem nejel do Litoměřic,“ objasnil. „Proti Slavii jsem se tomu snažil dát sto procent. Cítím se lépe, než po Vrchlabí. Nic neslibuji, ale myslím, že je to dobré. Do Třebíče jedu,“ sdělil.