DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Po první třetině to klidně mohlo být 0:5, ví Hrdinka. Góly? Hlavně, když pomohou týmu

Po první třetině to klidně mohlo být 0:5, ví Hrdinka. Góly? Hlavně, když pomohou týmu
Jihlava – Dvě chyby, gól v oslabení a hokejistům Přerova rázem „teklo do bot“. Proti Jihlavě sice poté přidali, výborně chytajícího Žukova ale více než jednou nepokořili. Ze zubřích šancí se ujala pouze střela příklepem Františka Hrdinky, který se trefil ve druhém zápase v řadě.

Přerov se na jihlavském ledě mohl ujmout vedení, místo toho ale nechal na pravém kruhu střílet Illéše a zblízka dorážet kapitána Dukly Čachotského. Výsledkem byla dvougólová ztráta, kterou ještě v početní výhodě po nacvičeném signálu umocnil Seman. „První třetina zápas rozhodla. Nedodržovali jsme nastavený plán a soupeř využil dvě naše chyby a přesilovku. Pak už jsme jen neúspěšně dotahovali,“ konstatuje zklamaně Hrdinka.

Speciální formu necítím, soustředím se pořád stejně

Od druhé části jako by Zubři přepnuli na vyšší výkonností stupeň. Na pohnutí se skóre to však dlouho bylo málo. „Nedá se říct, že už bylo pozdě, příležitostí jsme měli dost. I v první třetině to mohlo být 2:2 nebo 3:3,“ odmítá Hrdinka, že by po dvaceti minutách bylo zcela po zápase. „Na druhou stranu, kdyby Pety nechytil další šance, mohli jsme do přestávky klidně prohrávat 0:5,“ uznává současně, že Dukla mohla Hanákům odskočit ještě výrazněji. „Petyho jsme v tom nechali vykoupat, určitě to nebyly jeho góly. Moc jsme mu nepomohli,“ štve rodáka z Husince u Prahy.

Před Rusem Žukovem, který zneškodnil téměř třicet přerovských pokusů, třiadvacetiletý obránce smekl. Síť za zády strážce jihlavské klece se rozvlnila až šest minut a deset sekund před závěrečnou sirénou. Puk do ní poslal právě Hrdinka, který napřáhl po nabídce Kubeše.

František Hrdinka (vpravo) v utkání s Jihlavou. Foto: Markéta Křížová

„Gól je rozhodně zásluhou kluků,“ poukazuje předsezonní posila MEO. „Pepa Hrabal jako útočník výborně vybojoval kotouč v rohu a přenechal ho Kubovi Kubešovi. Tomu jsem si křikl o přihrávku, protože jsem tam vyplaval úplně sám,“ vysvětluje, jak mu spoluhráči výhodnou pozici připravili.

Pro bývalého mládežnického reprezentanta šlo o druhou branku z posledních dvou utkání. Minulou sobotu skóroval i proti Kadani. „Něco speciálního necítím, na každý trénink a zápas se soustředím úplně stejně. Teď mi to tam dvakrát padlo, snad to bude pokračovat a týmu to pomůže k vítězstvím,“ přeje si.

Doufám, že přijde hodně fanoušků a pomohou nám

Na nadcházející víkend očekává opět silného protivníka. Vsetín v minulém kole Chance ligy smetl Porubu 6:0. „Musíme hrát celý zápas. Ne, až když nám bude téct do bot. Pak můžeme se Vsetínem uhrát dobrý výsledek,“ nabádá odchovanec Letňan.

„S klukama jsme se už bavili, že se na zápas těšíme. I na fanoušky – doufám, že jich přijde co nejvíc a pomohou nám. Už v předchozích utkáních byli slyšet, ale když dorazí v ještě hojnějším počtu, budou naším šestým hráčem,“ vzkazuje příznivcům Zubrů František Hrdinka.