ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Litoměřice (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Poruba - Přerov 3:6 | DOROST: Přerov - Vsetín 5:4

Po dvou měsících zpátky k tréninkům, mladým Zubrům už začala letní příprava

Po dvou měsících zpátky k tréninkům, mladým Zubrům už začala letní příprava
P ř e r o v – Od rázného konce loňské sezony, kdy soutěže zůstaly před svým vrcholem nedohrány, už uplynuly dva měsíce. Nyní už ale sportoviště zase ožívají a hokejisté se postupně začínají připravovat na další soutěžní ročník. Mládež přerovských Zubrů již má za sebou první týden společné přípravy.
Od poloviny března měly kvůli koronaviru všechny sportovní aktivity červenou. Soutěže se nedohrály a během dubna byla příprava možná jen v individuálním režimu. „V juniorce jsme začali trénovat formou individuálních plánů, které jsme klukům posílali. Na internetovém úložišti měli různá cvičení a každý týden nám svůj tréninkový deník odevzdávali. Podobně na tom byly i naše další kategorie,“ řekl Pavel Neuman, šeftrenér mládeže Zubrů.

Teď už všechno zase směřuje zpátky do starých kolejí. Dril na suchu běží od 11. května a bude zvyšovat své obrátky. „Z individuální přípravy jsme plynule přešli na tu klasickou. Využíváme prostory MEO Arény a také sportoviště v jejím okolí. Kvůli omezením ještě nemůže být příprava na suchu tak pestrá, jak jsme normálně zvyklí, ale postupně se do toho dostáváme a budeme zařazovat i další prvky,“ potvrzuje Neuman.

Letní přípravu mladých Zubrů má pod dohledem kolektiv zkušených přerovských trenérů. Dorostenci navíc pokračují dál ve spolupráci s kondičním koučem Tomášem Tomigou. Jejich příprava se proto odehrává také v posilovně KBC.

Tradičním finišem první části přípravy bude konec června, juniorka však možná pojede i dál. „Chtěli bychom trénovat až do červencového začátku ledové plochy a pak hned přejít na ni,“ dodal Neuman.

Další program? Ten se bude skládat z osvědčených akcí, které se rok co rok těší velkému zájmu. Nebude chybět MEO kemp, Letní zubří kemp a srpnové víkendy pak nabídnou tradiční turnaje s mezinárodní účastí.

Fotografie ze začátku letní přípravy mladých Zubrů