Po čtyřech gólech se utkání zlomilo, říká Martin Kotásek

P ř e r o v – Chceme do soutěže vstoupit lépe, než v loňské sezóně. Přesně takové přání měli na začátku tohoto týdne trenéři i samotní hráči přerovského áčka. Zubři loni v úvodním kole zaváhali, ale letos předvedli rozjezd opravdu nevídaný. Na domácím ledě se postavili proti Bobrům z Valašského Meziříčí, které doslova rozcupovali jedenácti góly. Že všechny body zůstanou v Přerově a poputují na konto Zubrů, o tom bylo jasno už během první třetiny. „Na soupeře jsme prostě vletěli. Hráli jsme perfektně a po čtyřech gólech ve dvanácté minutě se to utkání už zlomilo,“ radoval se po zápase útočník Martin Kotásek. Nové dresy tak přinesly přerovským hráčům to správné střelecké štěstí. Výhra 11:2 může být pro tým před náročným zápasem v Hodoníně hodně velkým povzbuzením.
Na jedné straně chodby v prostorách šaten spousta úsměvů a hlasitých výkřiků radosti, na té druhé zase mnoho zakaboněných obličejů a obrovské zklamání. Tak to nějak vypadalo pár minut po konci zápasu Přerova s Valašským Meziříčím v útrobách stadionu. Tým Zubrů vstoupil do nové ligové soutěže tím nejlepším možným způsobem. Drtivé vítězství 11:2 nad Bobry, kteří byli loni ozdobou soutěže, neočekával snad nikdo. “Nic lepšího jsme si na začátek ligy asi ani nemohli přát,“ usmíval se Martin Kotásek, který se na popravě Bobrů podílel dvěma brankami. A také další část rozhovoru probíhala s jeho velkým úsměvem na tváři. “Toho prvního mistrovského zápasu sezóny se každý vždycky tak trochu obává, ale my jsme se na něj snažili co nejlépe připravit,“ pověděl dál zkušený útočník.

Ke zběsilému útoku za prvními ligovými body zavelela v páté minutě právě jeho útočná formace. Spolu s Pavlem Hanákem připravil krásnou možnost pro Zdeňka Sedláka, který ji využil a vstřelil první gól sezóny. A pak už to šlo jako po másle. Do konce úvodního dějství si fanoušci mohli zakřičet „gól“ ještě čtyřikrát. “Na soupeře jsme prostě vletěli. Hráli jsme perfektně a po čtyřech gólech ve dvanácté minutě se to utkání už zlomilo,“ hledá Kotásek jeden z rozhodujících momentů. Rozjetou přerovskou mašinu, která nekompromisně pálila do branky Bobrů jeden puk za druhým, hodně pozměněný tým soupeře nedokázal zastavit. “Věděli jsme, že Valmezu po sezóně odešla spousta hráčů a že ta jeho síla asi nebude tak velká, jako loni. Malou obavu jsme před zápasem měli, ale přistoupili jsme k němu velice dobře,“ pokračoval přerovský ostrostřelec v hodnocení.

Výhru s pořádnou nadílkou branek si přerovští fanoušci mohli doma užít po hodně dlouhé době. Svým miláčkům navíc přichystali báječné choreo a při oznamování střelce gólu vždy vyhlašovali jeho jméno. Zkrátka na přerovském stadionu byla v prvním mistrovském utkání s Bobry vynikající hokejová atmosféra. “Těch jedenáct gólů je krásných, ale fanoušci nemohou čekat, že jich tolik budeme dávat v každém utkání. Čeká nás ještě spousta těžkých zápasů, které vyhrajeme třeba těsně,“ má jasno Kotásek. Jeden z hodně těžkých zápasů čeká na Zubry právě hned v dalším kole. Ambicióznímu Hodonínu mají z loňska rozhodně co oplácet. Drtiči totiž Zubry loni vyřadili v semifinále play off a sobotní zápas bude jejich premiérou v letošní soutěži. “Mohli bychom být trochu ve výhodě, protože jsme přece jen už více rozehraní. Pro soupeře to bude první zápas, tak bych v tom určitě viděl malou výhodu,“ přemýšlí Kotásek o následujícím utkání. Na další zápas do Hodonína pojede přerovské Zubry zcela určitě povzbudit velký počet fanoušků.

Foto chorea fanoušků: Ivo Navrátil