Po čtyřech gólech jsme se uspokojili a naše hra nebyla dobrá, přiznal Matěj Blinka

P ř e r o v – Hokejoví Zubři otevřeli novou sezónu vítězstvím, když si na svém kolbišti poradili s posíleným Frýdkem-Místkem. Po skvělém začátku a oku lahodící sérii gólů se však střetnutí začalo vyrovnávat a končilo ještě snahou soupeře zvrátit výsledek při hře bez brankáře. Vstup do bojů hodnotil útočník Matěj Blinka, který vstřelil první gól sezóny. V rozhovoru poté přiznal, že rychlé vedení tým ukolébalo a následný pokles výkonu by se neměl v dalších zápasech opakovat.
Úvodní minuty nové sezóny byly pro přerovské barvy skvělé. Zubři se nebáli střílet ze všech možných pozic, a tak už v desáté minutě svítilo na tabuli skóre 4:0. Gólový koncert začal útočník Matěj Blinka. “Na začátku byly hodně důležité ty naše přesilovky. Snažili jsme se co nejvíce střílet a vycházelo nám to. Spadlo nám tam skoro všechno,“ hodnotil vstup do soutěže dravý forvard.

Přerov měl dále řadu nadějných šancí, ale kdo čekal, že si zakřičí "gól" popáté či pošesté, ten musel být zklamaný. “Naše hra potom už nebyla moc dobrá. Těmi čtyřmi góly jsme se celkem dost uspokojili. Mysleli jsme si, že to najednou půjde všechno samo. Navíc tam bylo několik oslabení a šlo to s námi dolů,“ přiznal mladý útočník, že v dalším průběhu zápasu výkon týmu klesal.

S přibývajícím časem navíc několikrát Zubry uchránil brankář Vojtek. V těžkých chvílích musel vytasit ostré zákroky, které byly zejména ve druhé třetině hodně důležité. “Dost nás podržel. Kdyby se Frýdek trefil dříve, tak by určitě šel mnohem důrazněji za vyrovnáním a měli bychom to ještě těžké.“

Z jasného zápasu tak bylo nakonec ještě drama. Na gól Marka Ivana totiž navázal Jaromír Gogolka. Zubři měli štěstí, že snížení na 4:2 přišlo až s poslední minutou třetí části. “V kabině jsme se řekli, že to utkání musíme za každou cenou dotáhnout do vítězného konce. Zaváhat hned v prvním kole doma by bylo velice špatné. Jsme rádi, že se nám vstup do soutěže povedl a zvládli jsme to,“ oddechl si Blinka.

Druhá a třetí třetina je jasným varováním, že nebude radno cokoliv podceňovat. Zvlášť, když v dalším kole jede přerovský tým na led opavského Slezanu. “To je hodně nepříjemný soupeř. Asi nikdo z nás nejezdí do Opavy rád, takže se musíme stoprocentně připravit, protože naším úkolem bude přivézt nějaké body,“ dodal na závěr Matěj Blinka.