VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Po Vsetínu další kvalitní prověrka, ve čtvrtek se Zubři doma střetnou s Havířovem

Po Vsetínu další kvalitní prověrka, ve čtvrtek se Zubři doma střetnou s Havířovem
P ř e r o v – Čtvrtinu z předsezónních přáteláků už má přerovský Zubr za sebou. Po soubojích s Třebíčí, Porubou a Vsetínem se jeho dalším soupeřem stane AZ Havířov. Jeho minulá sezóna nepatřila mezi ty vydařené, klubu se nepovedlo naplnit ambice a Slezané proto patří mezi další celky posilující všechny posty. Čtvrtý přípravný zápas se po změně odehraje ve čtvrtek 10. srpna v přerovské MEO Aréně!
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov
HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov
čtvrtek 10.8. 18:00
MEO Arena Přerov

Havířov se vloni poprvé od návratu do WSM ligy neprobojoval do play-off a klub tak sáhl ke krokům, jako je například navýšení rozpočtu. AZet se zlepšuje na všech pozicích a dle slov manažera Patrika Rimmela, lze očekávat i příchod hráče ze zámoří. Hotovou věcí už je však přestup Viktora Postnikova, pětadvacetiletého odchovance ruského Magnitogorsku. S Havířovem zároveň trénuje o rok mladší Petr Beránek, jenž byl loni důležitým článkem pražské Slavie.

Mezi jisté posily AZetu dále patří Jiří Fronk z Českých Budějovic, Tomáš Drtil ze Šumperka a Marek Sikora se do domoviny vrací po dvou letech v Přerově, kde patřil mezi oblíbené tváře. Nyní bude stát na opačné straně barikády. Jedním z nejdůležitějších článků havířovské soupisky bude opět Petr Kanko. Ten loňskou sezónu započal ve Frýdku, ale skutečně se mu začalo dařit až po třiadvaceti kolech, kdy zamířil zpět k Havířům.

Hlavním trenérem zůstává Martin Janeček, jeho pomocnou rukou je nově Vojtěch Csabi. Oba nadále mohou počítat se službami obránců Marcela Petrana a Jiřího Krisla. Na pozici brankáře zůstane Marek Laco, k němuž by měla přibýt další posila. Z řad forvardů zůstává platným Jan Maruna, naopak chybět bude Daniel Štumpf, který zamířil domů do Nitry.

Ve Slezsku nadále zůstává Marek Haas či mladík Jakub Kotala. Šance porvat se o místo v sestavě mohou využít junioři Dominik Kafka, Vlastimil Malina a přerovský odchovanec Lukáš Peterka. AZet bude nadále udržovat spolupráci s extraligovými Vítkovicemi a Olomoucí.

Havířov v přípravě absolvoval stejný počet zápasů jako Zubři. Poprvé odvážel vítězství 3:2 z nedalekého Jastrzebie, to ve Vítkovicích ale utržil vysokou porážku 2:8. Venku bojoval i potřetí, kdy zamířil na led Dukly Trenčín a se slovenským extraligovým celkem prohrál 5:6 v prodloužení. Přerov tak po úterním, výsledkově nepodařeném duelu se Vsetínem, otestuje další kvalitní soupeř.

Vstupenky na zápas

Vstupenky na čtvrteční přípravné utkání s Havířovem si můžete zakoupit prostřednictvím online systému, kde už jsou dostupné také vstupenky na blížící se turnaj ZUBR Cup! Ve čtvrtek před zápasem budou pokladny v MEO Aréně otevřeny od 17:00.

Sestavy týmů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Novotný, Padrnos, Malina, Adamík, Zbořil, Pala, Furch, Chmelíř – Plášek, Sýkora, Š. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Koblar – Dvořák, Berger, Navrátil – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík

AZ Havířov: Laco – Dudek, Drtil, Postnikov, Petran, Spurný, Chroboček – Beránek, Sikora, Gřeš – Kanko, Maruna, Fronk – Tomi, Hudeček, Illéš – Pořízek, Haas, Bednář – Kafka

Online přenos

Utkání HC ZUBR Přerov – AZ Havířov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com