DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Pestrý program až do konce června, přípravu na sezonu už zahájila i mládež Zubrů

Pestrý program až do konce června, přípravu na sezonu už zahájila i mládež Zubrů
P ř e r o v – Měsíc květen se přihlásil o slovo, takže mladí Zubři jsou už zase v tréninkovém zápřahu. Od 2. května až do závěru června je čeká celkem devět týdnů suché přípravy. Program a náplň tréninků v jednotlivých kategoriích budou znovu velmi rozmanité. Novinkou od rozbíhající se sezony 2022/23 jsou změny ve struktuře žákových soutěží.
Až do loňska devátá třída spadala pod kategorii starších žáků. Od letoška již bude hrát samostatně. Kategorie starších žáků bude obsahovat osmou a sedmou třídu, mladších žáků pak šestou a pátou. Hlavním trenérem deváté třídy Zubrů se stal Vít Černohous.

„Od nové sezony dochází ke změně struktury žákovských soutěží. Jasné je, že devátá třída bude samostatně, nicméně na podrobnější informace od svazu zatím čekáme,“ řekl šeftrenér Pavel Neuman.

Mládež Zubrů bude v přípravě využívat celou řadu sportovišť. Umělou plochu v MEO Aréně, tělocvičnu a klasické i hokejbalové hřiště Základní školy Želatovská, terén v okolí zimního stadionu či bazén. Dorostenci pak pod vedením kondičního trenéra Tomáše Tomigy i posilovnu KBC nebo terén u zámeckých schodů v Čekyni. Nová "devítka" si nad rámec programu zařadila na květen a červen tréninky juda.

„V přípravě mládeže se snažíme využívat nejen zimní stadion, ale i okolní sportoviště. U nejmladších věkových kategorií je příprava směřována do všestrannosti, rozmanitosti pohybů a her. V žákovských kategoriích jsou k všestranné přípravě vloženy prvky specializace. Od deváté třídy, přes dorost směrem k juniorce se rovněž začíná na obecném základu, nicméně druhá fáze přípravy je již výrazněji specializovaná. Snažíme se, aby tato příprava mimo led byla pro naše mladé hráče v rámci jejich rozvoje přínosná, zároveň se ji však snažíme zpestřit,“ dodal Neuman.

Na přelomu července a srpna pak zubří mládež už vyrazí na led. Ve druhé části přípravy bude opět přerovská MEO Aréna dějištěm celé řady kvalitně obsazených turnajů.