ONLINE >>> MUŽI: Prostějov - Přerov 1:4 | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 6:2 | DOROST: Přerov - Vítkovice 2:3 (PP)
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Pavel Hanák: Liga je extrémně vyrovnaná. Za umístění v horní polovině musíme být rádi

Pavel Hanák: Liga je extrémně vyrovnaná. Za umístění v horní polovině musíme být rádi
P ř e r o v - Reprezentační přestávka na více než týden souboje o body ve WSM lize zastavila, tým Zubrů však nijak nezahálel. Trenéři Přecechtěl a Dočkal mu naordinovali dvoufázové tréninky na ledě, aby po návratu do zápasového rytmu podával ty nejlepší výkony. Co k dosavadnímu průběhu ligy, která už má za sebou jednadvacet kol základní části, řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák?
WSM liga se už blíží k půli základní části. Jak hodnotíte dosavadní výsledky A-týmu Zubrů?
Odehráli jsme spoustu výborných zápasů, ve kterých jsme fanoušky určitě potěšili. Dařilo se nám se soupeři z horní poloviny tabulky, na druhou stranu byly i horší zápasy, ať už klasicky s Třebíčí nebo pak s Litoměřicemi. Pozitivní je, že nás nikdo vyloženě nepřehrál. Zápasy, které jsme prohráli, jsme ztratili vlastní nemohoucností v zakončení. A v některých jsme vyšli i střelecky naprázdno. Tam nás tlačí bota. Na druhou stranu je liga extrémně vyrovnaná a musíme respektovat sílu soupeřů. Za dosavadní umístění v horní polovině musíme být rádi.

Zmínil jste trápení v koncovce. Fanoušci si možná vzpomněli na lajnu Hanák - Kočara - Kotásek, která v minulosti střílela gól za gólem. Co vy na to?
To jste mě pobavil. To už by asi nebylo ani na noční ligu (usmívá se). Je fakt, že někdo, kdo by dával pravidelně góly, teď chybí. Nějaký střelec, který by to vzal na sebe. Ale věřím, že kluky schopné se prosazovat v týmu máme a ty góly zase začnou padat. Poslední domácí utkání s Kladnem už bylo v tomto ohledu trochu lepší. Pozitivní na tom je, že i přes tuto slabší střeleckou potenci dokážeme vyhrát zápasy a nedostáváme moc branek. Musím pochválit i oba gólmany. Zatím chytají perfektně a drží nás.

Co říkáte na minimální bodové rozdíly ve středu tabulky? Výhra může znamenat prudký vzestup, prohra naopak pád.
Je to opravdu vyrovnané ještě více, než loni. Každý může porazit každého. Ani týmy, které chtějí do extraligy, zatím nevítězí nějak suverénně. Do každého zápasu se musí jít naplno a každý bod hraje velkou roli a může rozhodovat o konečném umístění. Obzvlášť, když jde letos do play-off pouze osm týmů. Bude to pro všechny boj až do konce.

V některých zápasech oblékli zubří dres i zlínští hráči Tomáš Valenta, Tomáš Fořt a Michal Popelka. Uvidíme je ještě v Přerově?
Velmi rád bych řekl, že ano. Byli bychom samozřejmě rádi a uděláme pro to maximum. Tomášové Valenta a Fořt nám hodně pomohli na začátku, když vypadli ze základní sestavy ve Zlíně. Teď už v ní mají pevné místo. Michal Popelka tady odehrál dva zápasy a myslím, že panovala oboustranná spokojenost. Toto se odvíjí od momentální situace a řeší se to prakticky po každém zápase Zlína i Přerova.

Velmi dobrou posilou se stal obránce Zdeněk Čáp. Jak jste s ním spokojeni?
Ano, v prvním zápase se nám zranil Lukáš Chmelíř a následně i Oldřich Horák, kterého jsme si stáhli ze Zlína. Zdenka jsem znal i z inline hokeje a věděli jsme, co od něj očekávat. V Hradci byl na pozici osmého obránce, a tak jsme toho hned využili. Myslím, že se hned zařadil mezi opory týmu a budeme rádi, když nám ho Hradec pustí, pokud by se tam nevlezl do sestavy.

V Přerově už dál nepůsobí slovinský útočník Gregor Koblar. Jak to vypadá s jeho náhradou, kterou jste avizoval?
Samozřejmě máme nějaké představy, ale ten hráč musí zapadat i koncepčně. Nechceme zasahovat do týmu nějak výrazně, a také to pro nás musí být finančně únosné. Nějaká jména se řeší, ale uvidíme. Věříme našim klukům a mladí hráči se začínají více prosazovat. Momentálně jsme udělali ještě nějaké hráče na střídavé starty, kteří by nám v případě potřeby mohli pomoci. A řeší se i působení hráčů, které máme ve druhé lize.

V minulých dnech došlo ke změnám v programu zápasů WSM ligy. Proč jste se například rozhodli, že první povánoční utkání v Kladně nakonec předehrajete už 10. prosince?
Některé zápasy jsme si spojili kvůli náročnému cestování. Dělají to takhle všechny kluby a navzájem si vycházíme vstříc, pokud je to možné. Co se týká zápasu v Kladně, předehrávat se bude většina zápasů tohoto 34. kola. Český svaz ledního hokeje změnil hrací termín z 28. na 27. prosince, což je podle mě trochu nešťastné. Musí se dodržet nějaký tréninkový proces, aby byl tým nachystaný na každý zápas. Dojíždějící kluci by se ani na chvíli nedostali na Vánoce domů. Snad tuto změnu fanoušci pochopí a přijedou nás podpořit do Vsetína i na Kladno.

Co byste vzkázal na závěr fanouškům, kteří vás skvěle podporují, ať hrajete doma nebo venku?
Říkám to pořád dokola, to jakou dokáží udělat atmosféru na domácích zápasech, pocítily například Karlovy Vary nebo Kladno. I to, že jsou s námi prakticky kdekoliv na všech venkovních zápasech, je úžasné. Doufám, že to takhle vydrží a budeme jim svou hrou dělat radost. Hrajeme to přece kvůli nim.