Oslizlo: Místo střelby jsme často zbytečně nahrávali

O r l o v á – Hodně rozladěný byl po závěrečné siréně, která ukončila zápas v Orlové, trenér přerovského týmu Lubomír Oslizlo. Rozhodně se nebylo čemu divit, protože Zubři nesehráli špatné utkání, ale po čase jim znovu nebylo přáno v koncovce. Řada nevyužitých šancí a tři orlovské góly v přesilovce přinesly nakonec vítězství domácího týmu 3:2 a Zubrům znovu přerušení šňůry dobrých výsledků. Téměř přesně měsíc odolávali hokejisté HC ZUBR Přerov soupeřům, ale nakonec padli v Orlové, která po sérii nezdarů a po výměně hlavního kouče chtěla za každou cenu zvítězit.
Jak hodnotíte utkání v Orlové, které týmu po měsíci znovu přineslo porážku?
Je to každopádně velká škoda, že se nám odsud nepodařilo nějaký ten bod odvézt. Bylo jasné, že to bude velice těžké utkání, protože soupeř vyměnil trenéra a po takovém kroku mužstvo vždycky hraje jinak. My můžeme hlavně litovat toho, že se nám vůbec nepodařilo proměňovat šance.

Šancí jste měli během zápasu opravdu hodně, proč se hráčům v tom zakončení nevedlo?
Několikrát jsme během zápasu jeli dva na jednoho a pokaždé jsme zakončení té akce řešili špatně. Na trénincích pořád kluky nabádáme, aby hodně chodili do střelby, ale místo ní v jsme často při našich šancích zbytečně ještě nahrávali. Je to škoda, těch možností bylo dost.

Určitě byla i škoda, že na velmi rychlý gól na začátku druhé třetiny dokázali domácí bleskově reagovat, je to tak?
Samozřejmě. Tam Marek Ditrich v oslabení hned po buly pěkně projel mezi obránci a už v deváté vteřině druhé třetiny dal gól. Bohužel během dalšího střídání a stále v tom oslabení šla na naši branku nepříjemná střela a domácí vyrovnali.

Těch oslabení bylo na přerovské straně dost, bylo vidět, že rozhodčí byl na Přerov mnohem přísnější …
K rozhodčímu se moc nechci vyjadřovat, ale viděl, že jsme hodně nepříjemný soupeř, tak nás v třetí třetině během šesti minut hned třikrát vyloučil. Všechny góly nám soupeř dal v době, kdy jsme hráli oslabení. Orlová na rozdíl od nás hrála přesilovky jednoduše. My jsme jich během zápasu ani moc neměli, ale když už ta možnost byla, tak jsme je hráli velice složitě.

Jak jste viděl situaci kolem třetího gólu Orlové, který na ledě poté provázel velké debaty?
Já jsem to moc dobře neviděl, ale kluci říkali, že to šlo od tyčky do vnitřní tyčky a potom na druhou tyčku, takže to asi gól byl. Hlavní rozhodčí jezdil při té akci někde na půlce hřiště a suverénně tvrdil, že gól byl. To se nedá nic dělat. Měli jsme před tím proměnit naše šance a mohl být klid.

V závěru jste zkoušeli hru bez brankáře a byli jste blízko vyrovnání, proč to nevyšlo?
Za stavu 3:2 v závěru zápasu jsme ještě žili. Měli jsme tam tlak, byla tam i dobrá střelba od modré, ale bohužel nám chybělo trochu toho štěstíčka.