Ohlasy semifinále #4: Přerov končí se vztyčenou hlavou

P ř e r o v – V semifinále je dobojováno. Hodonínští Drtiči se v letošní sezóně dokázali dostat mezi dva nejlepší týmy soutěže, přerovští Zubři naopak po velkém boji končí sezónu 2009/2010 těsně před bránou finále. Čtvrtý zápas série na domácím ledě se pro ně v prvních dvou třetinách vyvíjel velmi špatně, Hodonín hrál velmi dobře takticky a držel si vypracované vedení. Za stavu 0:4 už Přerov ve třetí třetině neměl co ztratit, pustil se do soupeře hlava nehlava a fanouškům připravil ještě nádherných dvacet minut letošní sezóny. Tři pěkné góly udělaly ze zápasu krásný dramatický závěr a při troše štěstí, mohl Přerov přidat i o jeden přesný zásah více. Po výsledku 3:6 ale nakonec Hodonín získal třetí výhru v sérii a postoupil do finále. Přerovským Zubrům patří za sezónu velké poděkování.
Semifinálová série nabídla ve všech čtyřech zápasech velmi krásnou podívanou. Na ledě se střídal jeden tvrdý střet za druhým, obě mužstva zdobila úžasná bojovnost a návštěvy na zápasech neklesaly pod hranici dvou tisíc diváků. I přesto ale na pěkných hokejových představeních najdeme jednu černou kaňku. Kromě ohlasů přerovských trenérů a hráčů jsme se pro Vás, příznivce ledního hokeje, snažili přinést také hodnocení druhé strany. Snaha však u všech zápasů semifinálové série skončila vždy naprostým fiaskem. Po druhém utkání v Přerově (6:2 pro Zubry) byli navíc sportovní novináři od trenérů Galka a Janáse počastováni hanlivými výrazy. Po včerejším utkání jsme ve vší slušnosti pogratulovali soupeři k vítězství, i k postupu do finále a trenéra Tibora Janáse současně se stiskem pravé ruky poprosili o zhodnocení zápasu, potažmo celé série. Druhý z trenérů, Libor Galko, na gratulace dokonce ani nereagoval a zmizel do šatny. Bohužel ani tentokrát naší slušné žádosti nebylo vyhověno a pro rozhovor jsme byli arogantně posláni za vedoucím hodonínského mužstva.

Lubomír Oslizlo: Poslední třetinu jsme za stavu 0:4 nechtěli jen tak odklouzat

Na přerovské hokejisty i jejich trenéry, jsme po utkání čekali poměrně dlouho, jelikož došlo na ledové ploše na pořádnou děkovačku s fanoušky. Přerovští Zubři museli ve včerejším čtvrtém utkání semifinálové série odvracet mečbol Hodonína, znovu však ale nedokázali přežít úvodní tlak Drtičů. Podruhé v řadě Zubři velmi rychle prohrávali o dvě branky. “Začátek zápasu se nám bohužel nepovedl a opět jsme rychle prohrávali 0:2. Od tohoto stavu hrál soupeře velice dobře, chytře, nenutil se a my jsme se naopak nebyli schopní dostat do tempa a toho správného rytmu,“ prozradil trenér Oslizlo.

Podobná hra Zubrů pokračovala také ve druhé třetině a po dalších dvou gólech v Tihlářově brance už bylo jasné, že za stavu 0:4 dělí Přerov od konce letošní sezóny malý kousek. Možná někteří diváci už sledování zápasu po dvou nevydařených třetinách vzdali, to ale přišli o neuvěřitelné drama, které Zubři dokázali svým fanouškům ještě nabídnout. “Před třetí třetinou jsme si v kabině říkali, že pokud to má být poslední utkání sezóny, tak se rozloučíme se vší parádou. A taky to tak dopadlo. Nechtěli jsme tu po poslední třetinu za stavu 0:4 jen tak na ledě odklouzat,“ tvrdil Oslizlo. Zubrům hodně pomohl na začátku třetí třetiny rychlý gól z přesilovky a poté přidali ještě další dva. Z 0:4 to bylo rázem 3:4 a Hodonín byl pod obrovským tlakem! “Chtěli jsme ve třetí třetině nechat na ledě všechno. Napadaly nám tam tři góly, ale pak už to nešlo,“ popisuje Oslizlo hodně dramatickou koncovku zápasu.

Konečný stav semifinálové série tedy zní 3:1 pro Hodonín. Drtiči si tak v letošní sezóně zahrají finále východní skupiny druhé ligy. “Nedá se nic dělat. Soupeři musíme pogratulovat k postupu,“ pokračoval Oslizlo v pozápasovém rozhovoru. U některých fanoušků přerovského hokeje možná ještě převládají pocity zklamání z porážky v sérii. Zubři ale soupeře během čtyř zápasů pořádně potrápili. “Hodně lidí nám před začátkem série nevěřilo. Mysleli si, že Hodonín bude suverénní a porazí nás lehce 3:0 na zápasy. Kdybychom ve třetím utkání měli štěstí v nájezdech, tak série třeba mohla dopadnout úplně jinak. Na nějaké kdyby se ale v hokeji nehraje,“ říká přerovský kouč.

Bůhví, jak by vůbec celé semifinále skončilo, kdyby se v Hodoníně při nájezdech usmálo štěstí na Zubry. “Tam jsme měli soupeře jak se říká na lopatě. Už během toho zápasu jsme měli dost šancí, které jsme neproměnili,“ vzpomíná trenér Oslizlo na třetí utkání, které po obrovské a vyčerpávající bitvě rozhodovaly až nájezdy. Přerovští Zubři ale v letošní sezóně jasně všech příznivcům hokeje ukázali, že mezi druholigovou elitu jednoznačně patří. Po loňském nezdaru, který zapříčinil obrovský počet zranění, se letos diváci dočkali řady krásných hokejových momentů. “Rozhodně se nemáme za co stydět. Odvedli jsme kus dobré práce, přilákali jsme spoustu diváků na opravený stadion a hráli jsme dobrý hokej. Chtěli jsme samozřejmě dojít v play off ještě dál, ale postoupit mohl jen jeden. Odcházíme se vztyčenou hlavou,“ dodává hlavní trenér HC ZUBR Přerov Lubomír Oslizlo.