ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Technika Brno - Přerov (neděle 13:00) | DOROST: Přerov - Poruba 9:1

Odchod Romana Pšurného může být impulsem pro nastartování našeho týmu i pro Romana samotného, říká jednatel Tomáš Pluháček

Odchod Romana Pšurného může být impulsem pro nastartování našeho týmu i pro Romana samotného, říká jednatel Tomáš Pluháček
P ř e r o v – S aktuálními výkony u něj panuje nespokojenost. Tomáš Pluháček, jednatel Zubrů, to několikrát sdělil i realizačnímu týmu. Do něj ale zasahovat nechtěl, proto se v Přerově rozhodli pro hráčské změny. Tou nejčerstvější je hostování Romana Pšurného ve Vsetíně, které potrvá do konce letošní sezony. Neznamená to však, že by zkušený centr opustil modrožlutý dres už navždy. V rozhovoru se Pluháček vyjádřil také k současným opatřením, jež výrazně snižují počty diváků na domácích zápasech.

Zubři jsou v Chance lize momentálně osmí se ziskem 41 bodů. Jak jste s tímto umístěním spokojený?
Pro letošní sezonu jsme budovali velmi silný kádr. Jednak je Chance liga sestupová – bude se redukovat na 14 týmů, jednak jsme konečně chtěli dosáhnout nějakého úspěchu v play-off. Proto jsme se domluvili i s tak kvalitními hokejisty, jako je Pepa Hrabal nebo Kuba Herman. Především jsou to naši odchovanci a k Přerovu mají úzký vztah. Za sebe však upřímně říkám, že s výkony mužstva a umístěním v tabulce zatím spokojený nejsem. Vnímám, že jsme měli marodku a dlouho jsme nehráli v plné sestavě. Na druhou stranu, herní projev není dobrý. Prohráváme v rozhodujících fázích zápasů, což jsou přesilovky a oslabení. Měli jsme několik sezení s realizačním týmem, bohužel k výraznému zlepšení zatím nedošlo.

Předpokládám, že jste přemýšleli o impulsu, který by tým mohl zvednout…
Samozřejmě, přemýšleli. Nerad jako první dělám změny v realizačním týmu, proto teď jdeme cestou změn v hráčském kádru. Ať už to byla výměna Daniel Krenželok – Tadeáš Král nebo teď nově odchod Romana Pšurného do Vsetína.

Jak těžké to bylo rozhodování? Roman Pšurný hrál na pozici prvního centra, a i když se mu letos příliš nedařilo, stále šlo o jednoho z nejproduktivnějších hráčů mužstva…
Bylo to těžké rozhodnutí. Roman za nás hrál více než šest let, je to kvalitní hokejista. Na druhou stranu, letos se mu prostě nedařilo, jak bychom si představovali. Je to vidět i na efektivitě v přesilovkách. Myslím si, že tento krok může být impulsem pro nastartování našeho týmu i pro Romana samotného. Navíc má Roman nějaký věk a velkou rodinu a Vsetín je pro něj kousek, i tohle jsme brali v potaz.

Jeho odchod však – minimálně pro tuto chvíli – není odchodem definitivním. Do Vsetína zamířil na hostování do konce sezony. Jaké záměry s ním máte po sezoně?
Je brzy na to říkat, co bude po sezoně. Platí ale, že Roman je náš kmenový hráč a ve Vsetíně hostuje do konce sezony. Na konci ročníku se určitě sejdeme a budeme se bavit o jeho budoucnosti. Dnes ovšem nejsme schopní říct, jestli bude pokračovat v Přerově, nebo někde jinde.

Mužstvo má nyní o jednoho útočníka méně, jak to vypadá s řešením náhrady za Romana Pšurného?
Sportovní úsek hledá adekvátní náhradu. Opravdu chceme takovou, která nám pomůže. Zejména v rozhodujících fázích zápasů, jako jsou přesilovky a oslabení. Budeme hledat hráče, který typově zapadne do kabiny i do našeho systému hry. Jsou rozjednané nějaké možnosti, uvidíme, jak to dopadne. Jsme schopni si i počkat, v případě, že by to dávalo smysl.

Na předsezonní tiskové konferenci jste říkal, že vzhledem k přetrvávajícím opatřením proti šíření koronaviru počítáte s úbytkem diváků na domácích zápasech. Nejste ale překvapený, kolik jich do zavedení přísnějších restrikcí nakonec chodilo? I vzhledem k podobě kádru…
Z návštěv na domácích utkáních jsem zklamaný. Přestože jsem řekl, že jsem nespokojený s herním projevem mužstva, v domácím prostředí jsme vyhrávali. Dosud jsme v MEO Aréně prohráli jediný zápas – teď nedávno s Jihlavou. Doba je samozřejmě špatná. Někteří lidé se bojí chodit do uzavřených prostor, někteří tam dnes ani nesmí, protože nejsou očkovaní. Vidíme, že úbytek je všude. V extralize, stejně jako u ostatních klubů Chance ligy. Doba prostě není dobrá pro návštěvu zimních stadionů. Navíc se možná chystá další zpřísnění, takže uvidíme, před kolika lidmi budeme nakonec moct hrát.

Neměla podle vás minimálně alternativa testování zůstat zachována?
Osobně si myslím, že minimálně PCR testy měly jako vstupenka na hokej zůstat. Stejně tak by se měly zohledňovat testy na protilátky, spousta lidí v mém okolí covid prodělala, a i po více jak šesti měsících je mají vysoké. Jednoznačně ale podporuji očkování a všem našim fanouškům toto doporučuji.

Existuje vůbec řešení, jak se s touto situací dá vyrovnat?
Je to těžké, celý svět se obrátil naruby. Nepřispívají tomu ani nelogická opatření vlády – zákaz venkovních vánočních trhů, ale farmářské trhy a vnitřní prostory nákupních center mohou normálně fungovat. Nařízení jsme si my nevymysleli, ale budeme je dodržovat. Platí nadále, že při vstupu na stadion musíme kontrolovat certifikáty o očkování, případně o prodělání nemoci. Prosím také naše fanoušky o pochopení a o dodržování nastavených pravidel.

Průběžně komunikujete i s partnery klubu, jak současnou situaci vnímají?
Všichni jsme z toho nešťastní. Naši partneři ale situaci chápou, za což jsme rádi. Ani během posledních tří, čtyř měsíců jsme nezaznamenali případ, kdy by některý z partnerů s podporou přerovského hokeje kvůli koronavirovým opatřením skončil. Věříme, že se situace zlepší. Opět nám nezbývá nic jiného než si přát, aby ta další sezóna byla už taková jako před covidem.