ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Od začátku jsme dobře bruslili, to byl základ našeho úspěchu, řekl po derby Marek Sikora

Od začátku jsme dobře bruslili, to byl základ našeho úspěchu, řekl po derby Marek Sikora
P ř e r o v – Ostře sledované a divácky velmi atraktivní hanácké derby je za námi. Pro přerovský celek a jeho příznivce končilo sladce, jelikož si odvěký rival domů namísto bodů odvezl debakl. Přerované duel řídili díky výbornému vstupu už od úvodních pasáží a postupným navyšováním skóre nedali Jestřábům žádnou šanci. Autorem první a třetí trefy byl Marek Sikora, jež se o dojmy z derby podělil v rozhovoru.
Prostějov se v obou předešlých částech bitvy o Hanou radoval z výhry po prodloužení. Motivace zvítězit před domácím publikem tak byla veliká. „Připravovali jsme se jako na derby. Je to specifický hokej, trochu jiný. Hra je důrazná, rychlá, myslím si, že pro diváky dnes byla i záživná. Příprava probíhala klasicky, jen máte v hlavě, že je to obrovské derby.“

„Myslím, že jsme na ně dobře vletěli, hráli jsme aktivně a dobře je napadali. Sbírali jsme puky ve středním pásmu a ani jsme před naší brankou neměli nějaké velké závary. Čekalo se na první gól a pak už se nám to trochu roztrhlo. Na to nejsme v poslední době moc zvyklí,“ řekl s úsměvem hráč, který 29. prosince oslaví třicáté narozeniny.

Odchovanec havířovského hokeje otevřel skóre zápasu v 11. minutě. „Počkal jsem si jako třetí útočník nahoře mezi kruhy, hezky jsem to dostal od Lubomíra Kovaříka a už to bylo jen o tom to trefit,“ popsal svou první gólovou situaci. Druhá vyplynula ze skvělé útočné hry. Prostějovští v obraně chybovali a po Goišově pasu se Sikora protáhl před bránou. Ve 24. minutě zvýšil na 3:0. „Oba ty góly byly po našem skvělém forčekingu. Kluci do toho šli výborně.“

Na otázku zlomového momentu či aspektu hráč s číslem 8 těžko hledal odpověď. „Zlomový byl asi Horča. Chytal výborně, Prostějov měl šancí dost, to je potřeba uznat, ale Horča to opravdu podržel, nepustil ani jeden gól. Za to mu děkujeme,“ pochválil Sikora skvěle chytajícího Luboše Horčičku.

Oproti venkovnímu tripu Přerov bilanci přesilovek a oslabení vylepšil. „Je potřeba se tomu vyvarovat, stojí to hodně sil, fauly nás sráží. Dneska, myslím si, jsme k tomu přistoupili dobře. Od začátku jsme dobře bruslili, a to je podle mě základ úspěchu. Pak se ty fauly dělají mnohem méně. Dnes nám to sedlo,“ potvrdil statistiku tří přesilovkových gólů a vyjma třetí třetiny i nízkého počtu faulů.

V následujícím 34. kole se Zubři postaví venku silnému lídrovi tabulky – budějovickému Motoru. „Budějovice hrají velmi ofenzivní a pěkný hokej. Přijedeme tam dobře bránit. Doufáme, že dovezeme nějaký bod,“ završil Marek Sikora, jehož působištěm je Přerov už druhou sezonu.