ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

O důvod víc, proč v sobotu dorazit na hokej. Roman Pšurný oslaví kulaté jubileum!

O důvod víc, proč v sobotu dorazit na hokej. Roman Pšurný oslaví kulaté jubileum!
P ř e r o v – V Přerově zasáhl do všech prvoligových sezon od postupu v roce 2015. Roman Pšurný je v tomto ohledu jedinečný. Zatímco spoluhráči kolem něj se po delší či kratší době měnili, on v zubří kabině zůstával. Místo, stejně jako pozici jednoho z lídrů a nejzkušenějších hráčů, tam má stále. Nyní ho navíc ozdobí jubileem. V sobotním domácím utkání proti Vsetínu (17:00) zaznamená 300. start za MEO. Před začátkem moravské bitvy proto před zraky fanoušků obdrží speciální dres, který mu zápasovou metu bude připomínat.

Pšurný přišel do Přerova v červnu 2015 z extraligových Karlových Varů. „Po loňské sezoně, která pro mě ve Varech nebyla úspěšná, jsem nabídku z extraligy nedostal. Navíc syn začal chodit do školky a za těch sedm nebo osm let už jsem po Čechách moc nacestovaný. Proto jsem se rozhodl, že si na nějaký čas najdu angažmá poblíž,“ zdůvodnil tehdy přesun na Hanou.

To ještě netušil, že se Zubry spojí podstatnou část kariéry. U nováčka druhé nejvyšší soutěže se zařadil mezi velké tahouny. Post levého křídla vyměnil za centra a těžil především ze spolupráce s ostříleným Milanem Procházkou.

Král kanadských bodů

Hned v sezoně 2015/16, v níž Zubři překvapili a dostali se až do čtvrtfinále play-off, vyhrál se 17 brankami a 33 asistencemi týmovou produktivitu. Stejný počin si připsal i v téměř všech dalších ročnících, přičemž v sezoně 2016/17 se o něj podělil s kamarádem „Špácou“ Procházkou (oba podle serveru hokej.cz nasbírali 31 bodů v základní části a osm bodů v play-off). Pouze v sezoně 2017/18 předčil rodáka ze Zlína tehdejší přerovský kapitán Tomáš Sýkora.

Po odchodu Milana Procházky do zahraničí na konci roku 2018 Pšurnému sedla spolupráce s Tomášem Doležalem. Těží z ní pořád, v útoku se mu mění jen pravá křídla. Zatímco s Procházkou zažili střelce typu Vlastimila Dostálka a Tomáše Fořta, s Doležalem ještě před Dostálkovým návratem posunuli do extraligy Jakuba Navrátila. Teď se na pravé straně elitního útočného tria pohybuje rostoucí talent jménem Jan Süss.

„Čo bolo, bolo. Terazky budem mať 300 zápasov“

Výkony v sezoně 2019/20, kterou Zubři zakončili na druhém místě po základní části, vynesly „Pšurku“ dokonce do All-star týmu Chance ligy. K 53 bodům z 55 zápasů přidal bezmála 700 vyhraných vhazování s úspěšností přes 58 procent. Na buly si počínal nejlépe ze všech hráčů v soutěži.

Od listopadu 2019 plní milovník kultovního filmu Černí baroni – z nějž pochází i hláška majora Halušky „Čo bolo, bolo..." – funkci asistenta kapitána. V ní mimo jiné zažil předávání dresů Jiřímu Goišovi za 500 a Mikuláši Zbořilovi za 300 zápasů za MEO. Na stejné číslo jako Zbořil v sobotu dosáhne sám. Na rozdíl od obou jmenovaných – kde to tehdy platná opatření neumožňovala – však památeční dres dostane před diváky v MEO Aréně. Otec tří dětí a vyhlášený vtipálek se ho dočká před začátkem sobotního duelu proti Vsetínu.

Přijďte proto Romanovi potleskem poděkovat za to, co pro Zubry zatím odvedl. Sobotní domácí zápas se Vsetínem k tomu skýtá ideální příležitost. Tak sobotu všichni na MEO!