ONLINE >>>

Nový Jičín nám pomohl připravit se na ligu, kvitoval Pšurný. Její start už Zubři vyhlížejí

Nový Jičín nám pomohl připravit se na ligu, kvitoval Pšurný. Její start už Zubři vyhlížejí
N o v ý   J i č í n – Dvěma brankami se na vysokém vítězství Zubrů nad Novým Jičínem podílel Roman Pšurný. Zkušený hokejista si ale uvědomoval, že do sobotní bitvy s Prostějovem musí přerovský celek zapracovat na herní disciplíně. Osm vyloučených v konfrontaci s druholigovým sokem bylo mnoho. A ve WSM lize by to MEO mohlo mrzet.

Zubři se v duelu rychle ujali vedení, Nový Jičín ale vzápětí srovnal. První ze dvou gólových chvil Romana Pšurného přišla ve vlastním oslabení, když se zjevil sám před brankou a prostřelil jejího strážce – přerovským fanouškům dobře známého Jiřího Slováka. „Jirka měl životní formu, takže jsme ho zprvu nemohli překonat,“ pousmál se útočník Hanáků. Jak ovšem zápas plynul, skóre ve prospěch žlutomodrých narůstalo. „Tempo utkání už pak upadalo a bylo to jen o tom dohrát ho a nezranit se,“ glosoval Pšurný.

Za Nový Jičín nastoupilo několik hráčů, kteří mají se Zubry co do činění, například obránci Jiří Běhal s Jakubem Metelkou či útočník Matěj Málek. „Chtěli se na nás vytáhnout,“ věděl Roman Pšurný, který hráčům soupeře vysekl poklonu. „Všechna čest týmu Nového Jičína. Ti kluci chodí trénovat asi odpoledne a ještě k tomu si musí plnit povinnosti v zaměstnání. Jsme rádi, že nám pomohli dobře se připravit na ligu.“

Na novojičínské půdě nastoupil Pšurný s novým parťákem v útoku – Tomášem Fořtem. „Tomáš je silný na puku a dokáže obehrát soupeře v soubojích jeden na jednoho. Hodně platný je pro nás také při hře v rozích kluziště. Takového hráče jsme potřebovali,“ liboval si. „Osobně jsem rád, že hrál se mnou v útoku. Doufám, že nám to bude šlapat,“ přeje si jednatřicetiletý hráč.

Kaňkou na úterním výkonu Zubrů bylo osm dvouminutových vyloučení. „Těch faulů bylo opravdu hodně,“ uznal Pšurný. „Možná to trochu pramení z jakési laxnosti, kterou máme v hlavě. Musíme s tím něco udělat, protože pokud budeme tak často chodit na trestnou lavici i v soutěži, budeme za to jen pykat,“ varoval.

V dalším zápase už Přerovu půjde o body do tabulky WSM ligy. V sobotu se na domácím ledě v hanáckém derby střetne s Prostějovem. „Pro lidi je to určitě pikantní partie, ale pro nás je to začátek ligy jako každý jiný,“ krotí Roman Pšurný emoce. „Hraje se 52 kol a vyhrát chceme v každém zápase. Každopádně na start soutěže se těší celá kabina. Už se nemůžeme dočkat, až to vypukne,“ netajil se.