ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

Nové brusle i hokejka. Ještě musím změnit myšlení, ví po prvním tréninku Zbořil

Nové brusle i hokejka. Ještě musím změnit myšlení, ví po prvním tréninku Zbořil
P ř e r o v – Letos zasáhne do své osmé sezony za seniorský celek Zubrů. Obránce Mikuláš Zbořil tak nemohl chybět na premiérovém tréninku modrožlutých na ledové ploše MEO Arény. Mezi mantinely se na klasických bruslích podíval poprvé od března. Zvykat si musí na výrazné změny, souvisejí s výstrojí i sportem samotným.

Se spoluhráči si užil krátké volno, v pondělí s nimi pak absolvoval testy na COVID-19 s negativním výsledkem. Že by ale první trénink probíhal v neobvyklém režimu, Mikuláš Zbořil odmítl. „Jediný rozdíl pro mě byl v pauze, většinou bývá maximálně čtvrt roku. Jestli jsme s kluky dobře počítali, teď byla čtyři a půl měsíce.“

Šestadvacetiletý zadák si musí zvykat na novou výstroj. Vyměnil brusle, hokejku i rukavice. „To nejhorší pro hokejistu. V nových rukavicích nemám cit a blbě nahrávám. Brusle mě zase tlačí a bolí, musím je vytvarovat,“ glosoval. Jinak se chová i jeho nová hůl. „Je to nový model, dole ho ozvláštnili takovým osmiúhelníkem. Těžko ale hodnotit po prvním tréninku, ještě se musí pořádně ozkoušet,“ konstatoval.

Přerovský odchovanec přitom nepatří k hráčům, kteří nezbytné hokejové vybavení s oblibou mění. „Vestu mám z dorostu, holeně osm let, kalhoty taky hodně staré,“ prozradil. U bruslí a rukavic mu ale nic jiného nezbylo. Musel sáhnout po nových. „Brusle za rok vyměknou, prokopnou se, nebo se uvolní holdery. U rukavic už jsem měl úplně rozedřenou dlaň. Situace mě donutila udělat změnu,“ přiblížil.

Stoprocentní jistotu s čerstvou výstrojí podle vlastních slov získá za týden až dva. „Navíc musím trochu změnit hokejové myšlení. Hrál jsem inline, kde má člověk na puku víc času, nehraje se tolik do těla,“ uvědomuje si Zbořil.

Po dlouhém čekání jsou Zubři na tréninky na ledě natěšení. Jeden z těch služebně nejstarších není výjimkou. Nad koronavirovým testováním nepřemýšlí. „Jsme rádi, že testy dopadly dobře. Je to ale věc, kterou nikdo z nás neovlivní. Nad tím, že by při dalším testování mohl být někdo pozitivní a my v karanténě, nepřemýšlíme. Budeme trénovat a hrát hokej, jako to děláme vždycky,“ prohlásil Mikuláš Zbořil.