ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

Nevyužitá přesilovka pět na tři rozhodla, říká kouč Oslizlo

Nevyužitá přesilovka pět na tři rozhodla, říká kouč Oslizlo
P r o s t ě j o v – Po měsíci znovu nadešel čas dalšího boje dvou nesmiřitelných týmů hanáckého regionu. Přerov se společně s Prostějovem probojoval mezi šest nejlepších mužstev a tak i v nadstavbové části uvidíme dvě derby. To první, a celkově už třetí v letošní soutěži, se hrálo včera na ledě Jestřábů. Přerovští Zubři chtěli napravit nevydařené vystoupení z Orlové, ale nakonec po závěrečném klaksonu opouštěli ledovou plochu nejen se svěšenými hlavami, ba co víc, dokonce i bez vstřeleného gólu. To se přerovským hokejistům v letošní sezóně ještě nestalo. Oslabený tým Prostějova vsadil vše na velkou bojovnost, ke které přidal skvělý výkon brankář Sedlář.
Výsledkový trend zápasů v hanáckém derby se ani ve včerejším třetím pokračování nezměnil. Opět se po šedesáti minutách radoval domácí tým a Prostějov se tímto v sérii zápasů s Přerovem dostal do vedení 2:1. Nutno podotknout, že výhra Jestřábů byla i tentokrát naprosto zasloužená. Z obličeje trenéra Lubomíra Oslizla bylo po zápase pochopitelně znát obrovské zklamání. “Na utkání jsme se dost připravovali, protože je to derby, ale bohužel jsme to nezvládli. Podle mě jsme ale nebyli nějak moc horším týmem,“ načal přerovský kouč hodnocení.

Zubři si během zápasu marně lámali hlavu, jak vyzrát na soupeřovu obranu, která fungovala velmi dobře. A pokud už za ni něco prošlo, tak to bravurně a navíc s ledovým klidem zlikvidoval gólman Sedlář. Klíčový moment zápasu z přerovského pohledu je zcela jasný. “Rozhodlo to, že jsme v první třetině nevyužili hodně dlouhou přesilovku pět na tři. Naopak jsme potom dostali dva takové laciné góly. Soupeř už pak velice dobře bránil a my jsme se vůbec nedokázali prosadit,“ pokračoval Oslizlo smutným tónem.

Znatelný rozdíl byl zejména v bruslení obou týmů. Jestřábům nechyběla na ledě šťáva, zarputilost také kombinační nápad. To hra Přerova postrádala. “Možná jsou kluci unavení a nebo přišlo nějaké takové uspokojení, že už jsme v první šestce a proto do zápasů nemusíme dávat všechno,“ hledal kouč Zubrů důvody nevýrazného výkonu.

Nadstavbová část druhé ligy zatím tedy úspěch přerovským hráčům nepřinesla. Dva zápasy venku = dvě porážky. A navíc dalším sokem Zubrů bude ve středu Nový Jičín, kterého téměř všichni považují za velmi nepříjemného soupeře. Hrát už ale bude Přerov po necelých dvou týdnech znovu doma. “Musíme zápasy v Orlové a v Prostějově co nejrychleji hodit za hlavu a mužstvo znovu nabudit. Doma nesmíme zakolísat, všichni chceme vyhrát,“ zakončil rázně Lubomír Oslizlo krátký rozhovor.

Petr Zachar: Na to, v jaké sestavě teď hrajeme zápasy, musíme být hodně spokojení

Na druhé straně barikády byla samozřejmě nálada vynikající. Jestřábi mají sice v současnosti problémy se složením sestavy, řadu hráčů totiž trápí zranění, ale na hře to vůbec nebylo znát. Chybějící borce totiž Prostějov nahradil bojovností, podobně jako v minulém utkání v Šumperku. “Na to, v jaké sestavě teď hrajeme zápasy, musíme být s výsledkem hodně spokojení,“ neskrýval radost prostějovský trenér Petr Zachar a proto hned pokračoval. “První třetina byla vyrovnaná, ale pak jsme na začátku té druhé dali dva góly a to si myslím, že rozhodlo. Přerov musel otevřít hru, bylo to nahoru – dolů a my jsme měli více šancí,“ říká zkušený trenér a stratég.

Jeho tým v první třetině ubránil dlouhé oslabení, což Jestřáby ještě více povzbudilo. Také prostějovský trenér nevyužitou přesilovku Zubrů považoval za hodně klíčový moment. “Říká se, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, tak nemůže vyhrát zápas. Přerov ji hrál snad minutu čtyřicet a já musím kluky pochválit, že ji velmi dobře ubránili. V minulých zápasech nás takovéto oslabení několikrát zlomilo,“ pověděl dál lodivod Jestřábů.

Hlavní postavou prostějovského týmu byl brankář Dalibor Sedlář, který před dvěma lety krátce působil i v Přerově. Po celých šedesát minut na něj Zubři nedokázali najít recept. “Brankáře Sedláře musím hodně pochválit. Byl stoprocentně jistý, neměl tam žádný nervový zákrok, že by třeba nevěděl, kde má puk. Naopak si myslím, že Tihlář v přerovské brance mohl jeden z těch prvních dvou gólů chytnout,“ dodal Petr Zachar na adresu gólmanů.