ONLINE >>> MUŽI: Vsetín - Přerov 2:3

Návrat dalšího hvězdného odchovance! Zubři půjdou do Chance ligy s Jakubem Svobodou

Návrat dalšího hvězdného odchovance! Zubři půjdou do Chance ligy s Jakubem Svobodou
P ř e r o v – Měsíc září se už přihlásil o slovo, příprava na start nového ročníku Chance ligy tak ve všech směrech finišuje. Týká se to i soupisky Zubrů, která se může pochlubit dalším zajímavým jménem. Po Josefu Hrabalovi hlásí návrat do Přerova další odchovanec, tentokrát útočník Jakub Svoboda.
Třicetiletý útočník Jakub Svoboda odešel z Přerova v juniorském věku do Pardubic, ze kterých následoval přesun do Brna. Výborné výkony jej následně přiměly zkusit zahraniční angažmá. V sezoně 2008/09 tak nastupoval v OHL za tým Saginaw Spirit.

Po návratu ze zámoří ještě strávil jednu sezonu v prvoligovém Znojmě, ale pak již začal brázdit extraligové vody. Celkem pět sezon oblékal dres brněnské Komety, se kterou dvakrát získal stříbrné medaile. V tomto úspěšném období navíc odehrál šest zápasů za reprezentaci. Další starty mezi elitou zapsal také ve Zlíně, Pardubicích a v Karlových Varech. Celkem odehrál v extralize 312 zápasů.

Nedávné Svobodovy štace se váží k druhé německé soutěži. Rok působil v saském městě Weisswasser, kde sídlí klub Lausitzer Füchse, a poslední tři roky byl jeho hokejovým domovem Ravensburg.

Teď se po čtrnácti letech objeví znovu na mateřském ledě a rozjede sezonu v Chance lize. „Chtěl jsem se vrátit do Německa, ale je tam trochu jiná situace. Kluby odmítají hrát bez diváků, takže se teď čeká, jak se to celé vyvine. S trenéry jsem se proto domluvil, že začnu v Přerově, který měl loni výbornou sezonu. Věřím, že budeme znovu bavit fanoušky a doufám, že i přes veškerá omezení si jich najde cestu na tribuny co nejvíce. Těším se, že si po takové dlouhé době zahraji zase doma,“ řekl Jakub Svoboda.

„Kuba je další z našich odchovanců, kteří nám pomohou v začátku sezony. Má stoprocentně týmu co dát. Je skvělé, že takoví hráči chtějí hrát za Přerov a pomoct klubu. Finanční stránka v tomto případě byla zanedbatelná. Velmi nás těší, že má Kuba zájem naskočit za mateřský klub alespoň do doby, než se rozjedou zahraniční soutěže,“ dodal sportovní manažer Pavel Hanák.