>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Naváže na povedenou nadstavbu? V přerovském prostředí pokračuje Radek Číp

Naváže na povedenou nadstavbu? V přerovském prostředí pokračuje Radek Číp
P ř e r o v – Zanedlouho to bude rok, co se od hranic Rakouska se Švýcarskem přesunul na Hanou a posílil Zubry. K výročí si Radek Číp může přičíst vítaný „dárek". Za přerovský tým bude bojovat i v příštím hracím ročníku. S modrožlutými se dohodl na další spolupráci. Soupiska MEO tak momentálně čítá jednoho brankáře, pět obránců a osm útočníků.

„V Přerově se cítím výborně. Přístup, s jakým se klub vede, od vedení přes trenéry až po celý masérský štáb a všechny lidi okolo, se mi strašně líbí. Je to jiné, než co jsem zažil doposud, ale v pozitivním slova smyslu," komentoval Radek Číp prodloužení svého angažmá ve městě na řece Bečvě.

Zanedlouho osmadvacetiletý útočník je odchovancem havířovského hokeje. Před příchodem do Přerova v červnu loňského roku nastupoval pět sezon v mezinárodní EBEL. Působil tam ve dvou klubech – Znojmě (196 startů) a rakouském Dornbirnu (25 zápasů). České profesionální soutěže předtím poznal v tehdy prvoligových klubech Olomouce a Havlíčkova Brodu a extraligových Pardubicích.

Za Zubry Číp v minulé sezoně Chance ligy odehrál 41 utkání s bilancí dvanácti branek a třinácti asistencí. Dařilo se mu především ve vyšší nadstavbové skupině (O pořadí v play-off), kde nasbíral sedmnáct kanadských bodů za devět přesných zásahů a osm gólových nahrávek. Pro soupeřovy hráče byl velmi nepříjemným protivníkem. Nebál se přitvrdit, nezdráhal se rozdávat hity.

„Ze začátku sezony mi to nelepilo. Věděl jsem, že jsou na mě vysoká očekávání, a asi jsem tomu propadl. Navíc přišla zranění, která mi psychicky rozhodně nepomohla," ohlédl se Číp za první polovinou loňského ročníku.

„Ve druhé půlce jsem se snažil odrazit od dřiny, znovu chodit do každého tréninku na sto procent, makat a také změnit myšlení. Nechtěl jsem už dál přemýšlet negativně. S Darkem Hejcmanem jsme si sedli, probrali dost věcí ohledně hokeje, jak si pomoci a podobně. Shodili jsme ze sebe břímě tlaku a snažili se pomoci první lajně a celému týmu. Myslím, že se nám to potom dařilo. Do zápasů jsme chodili s tím, že se chceme hokejem bavit, hrát pro diváky a vyhrávat," pochvaluje si zubří křídelník.

„Podpis Radka je pro nás nesmírně důležitý, na Chance ligu je to pořád nadstandardní hráč. Věříme, že naváže na povedený závěr sezony. Jednání bylo z jeho strany velice vstřícné. Moc mu záleželo na tom setrvat u Zubrů, čehož si vážíme," vyzdvihl sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.