PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Naváže na pohádkovou sezonu? Mladý střelec se v Přerově zatím cítí skvěle

Naváže na pohádkovou sezonu? Mladý střelec se v Přerově zatím cítí skvěle
P ř e r o v – V loňské sezoně válel. Za extraligovou juniorku Sparty nasbíral v 59 zápasech 67 bodů a výrazně jí pomohl k celkovému třetímu místu. Během základní části byl nejlepším střelcem Pražanů, za celý rok pak z holešovického týmu nasázel druhý nejvyšší počet gólů. Teď Jakub Zembol bojuje o první angažmá mezi muži. Vrátil se do Přerova, odkud se před třemi lety do hlavního města vydal.

K Zubrům Zembol přišel v roce 2018 jako dorostenec. „Byl podzim, odcházel jsem z Olomouce, kde to nebylo vůbec dobré. I díky panu Verlíkovi jsem se dostal do Přerova. Byl jsem moc rád, klub mi hodně pomohl,“ prozrazuje zanedlouho devatenáctiletý útočník.

S Alešem Verlíkem, v té době hlavním trenérem přerovských juniorů, se znal z hokejového turnaje na olympiádě dětí a mládeže. „Sedli jsme si, strašně jsem si jej oblíbil. Byl to důležitý důvod, proč jsem šel do Přerova,“ netají se.

Zubři pro něj po konci v Olomouci vůbec představovali první volbu. „Mám to kousek domů. Navíc se všeobecně ví, že v Přerově se hokej dělá na vysoké úrovni. Jde to vidět i na hráčích, kteří odešli do zámoří – Svozkovi, Ryšavcovi, Suchošovi,“ uvádí k dalším argumentům pro své tehdejší rozhodnutí.

Z Přerova na proslulou adresu

V modrožluté kombinaci se rychle uchytil. Bezmála šedesáti body za 31 utkání přispěl k tomu, že dorost postoupil do čtvrtfinále play-off extraligy. „Dostal jsem hodně prostoru i velkou důvěru od trenérů. Ať už to bylo za pánů Neumana a Kočary, nebo potom po výměně trenérů za pánů Verlíka a Kudělky. Díky Přerovu jsem pak mohl zamířit do špičkového českého klubu,“ komentuje povedený ročník u MEO.

Únor 2019: Zembol slaví gól za přerovský dorost do sítě mateřské Olomouce. Foto: Ronald Hansel

Po sezoně zlákalo vytáhlého snajpra jedno z pražských „S“. „Měl jsem dvě nabídky, ze Sparty a z Pardubic. Vyhrála Sparta. Odehrál jsem tam turnaj, trenéři si mě vybrali,“ popisuje. V rudém dresu nejprve nastupoval za dorost, kde zaznamenal čtrnáct gólů i asistencí. „První rok byl těžší. Šel jsem do velkého města, byl jsem sám. Nikoho jsem neznal, musel jsem si zvykat na novou školu nebo nové spoluhráče,“ vzpomíná olomoucký rodák.

Snový rok a mimořádná příprava

Po třech měsících ale pronikl do prvního útoku, ve kterém se udržel až do konce sezony. „Bohužel, vrchol soutěže zrušila korona, stejně jako další sezonu v juniorce,“ poznamenává směrem k dopadům epidemie koronaviru v České republice. Vše si ale vynahradil loni. „Poslední sezona byla jako z nejkrásnějšího snu. Potkal jsem nejlepší partu, jakou jsem kdy v kariéře zažil. Všechno klapalo – v lajně, se spoluhráči, s trenéry,“ pochvaluje si Zembol.

V 48 zápasech základní části DHL extraligy juniorů se blýskl 28 trefami a 29 nahrávkami. Další čtyři branky a šest asistencí přidal v play-off. „Jediná kaňka byla, že jsme nepostoupili do finále. Jinak jsem prožil pohádkovou sezonu.“ S agentem pak řešil, co dál. Zájem Sparty podle jeho slov opadl. „Nakonec jsem na dva roky podepsal s Kometou, kde můžu hrát za juniorku. V Přerově mám střídavé starty,“ objasňuje mladík, který je stále kmenovým hráčem Zubrů.

Momentálně trénuje s přerovským A-týmem. Pokud uspěje na zkoušce, poprvé v životě okusí Chance ligu. „S letní přípravou jsem spokojený, Kuba Fryč ji výborně sestavil. Na suché přípravě jsem se nikdy necítil tak dobře. Užil jsem si ji a posunula mě,“ svěřuje se Jakub Zembol. V zápase za Zubry se může ukázat už v úterý, kdy se Hanáci představí na ledě Frýdku-Místku.

Jakub Zembol v barvách Sparty během semifinále play-off DHL extraligy juniorů. Foto: Ronald Hansel