Na závěr sezony krásné vítězství, dorost Zubrů ovládl turnaj v Českých Budějovicích

P ř e r o v – Cesta dorostenců extraligou letos skončila ve čtvrtfinále play-off proti Kometě, Zubři si ale závěr sezony ještě zpestřili turnajem O pohár primátora města Českých Budějovic. V metropoli jižních Čech se sešlo velmi kvalitní obsazení, Přerované si ovšem počínali skvěle. Zdolali Salzburg, Třemošnou, Jihlavu i domácí Motor a stali se celkovým vítězem!
Všechny zápasy se hrály na 2 x 20 minut čistého času s tím, že za jakéhokoliv stavu se konalo prodloužení tři na tři, které trvalo celých pět minut, bez ohledu na počet vstřelených gólů. V případě nerozhodného stavu v prodloužení následovaly samostatné nájezdy. Každý poločas byl hodnocen jako samostatné utkání, za jeden zápas tak mohl tým získat až sedm bodů.

“Byl jsem rád, že pro nás sezona po neúspěšném čtvrtfinále play-off s Kometou ještě neskončila. Přišla pak nabídka z Českých Budějovic, jestli bychom tam nechtěli přijet na hodně atraktivní turnaj. Vedení klubu a rodiče hráčů tuto možnost hned podpořili, protože hrát se soupeři jako Salzburg, České Budějovice, Jihlava a Třemošná, se kterými se v soutěži nepotkáváme, je zajímavé,“ uvedl hlavní kouč Aleš Verlík.

“Těšili jsme se na kvalitní zápasy, což se pak potvrdilo. Všechny zápasy byly těžké, ale vyšly nám, takže jsme se po zásluze radovali z celkového vítězství. Je třeba pochválit celý tým za to, jak pracoval. Čekají nás teď tři týdny volna a pak už se začneme naplno připravovat na novou sezonu,“ dodal Verlík.

Obsazení turnaje

HC Motor České Budějovice, EC Red Bull Salzburg, HC Třemošná, HC ZUBR Přerov, HC Dukla Jihlava

Výsledky zápasů

pátek 29.3. 08:00 HC Motor České Budějovice – EC Red Bull Salzburg 2:0, 1:1 - 3:2p

pátek 29.3. 11:30 HC Dukla Jihlava – HC Třemošná 0:0, 1:2 - 1:3p

pátek 29.3. 13:15 HC ZUBR Přerov – EC Red Bull Salzburg 6:1, 6:0 - 1:0p
Branky Zubrů: Hlávka 3, Ryšavý 3, Hradil 2, Holík, Jobánek, Zembol, Kuncek, Kuchta

Konečné pořadí turnaje

1. HC ZUBR Přerov 21 bodů, 2. HC Motor České Budějovice 13, 3. HC Dukla Jihlava 12, 4. HC Třemošná 11, 5. EC Red Bull Salzburg 8.

Sestava Zubrů na turnaji

Suchánek, Žurek – Holík, Šilhavý, Kaprál, Růžička, Koblížek, Tomiga, Brázda – Jobánek, Štíbr, Zembol, Ryšavý, Hradil, Hlávka, Kuncek, Kuchta, Boltvan, Shchipakin, Buršík. Trenér: Aleš Verlík, Vedoucí mužstva: Roman Valášek.

Individuální ocenění

Nejlepší brankář turnaje: Tomáš Suchánek (HC ZUBR Přerov), Nejužitečnější hráč turnaje: Martin Ryšavý (HC ZUBR Přerov).