ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Poruba (čtvrtek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov 3:2

Na rozdíl od minulého zápasu jsme vydrželi hrát výborně takticky, kvitoval Jan Kolář

Na rozdíl od minulého zápasu jsme vydrželi hrát výborně takticky, kvitoval Jan Kolář
P ř e r o v – Znovu po dvou letech jsou Zubři nejúspěšnějším týmem v základní části. Pečeť na celkové prvenství dali po vynikajícím výkonu, kterým počtvrté skalpovali rozjetý Vsetín. Tentokrát se ani nekonalo závěrečné podcenění, jenž bylo drobnou kaňkou na předchozím mači. Přerovská MEO Aréna bouřila radostí a oslavy dílčího úspěchu sezóny nebraly konce. Spokojenost dával jasně najevo také útočník Jan Kolář, který podařený duel hodnotil krátce po jeho skončení.
Jiní soupeři měli se Vsetínem po celou základní část velké potíže, Zubři naopak ze zápasů proti silnému VHK vytěžili naprosté maximum. Všech dvanáct bodů! ”Hodně nás to těší, ale že nám to proti Vsetínu jde, to si můžeme definitivně říct až po sezóně. Ať proti nám stojí kdokoliv, tak vždycky chceme vyhrát. U zápasů se Vsetínem bylo důležité to, že jsme zvládli oba ty venkovní. Disciplinovaným výkonem jsme si šli pro body a myslím si, že všech dvanáct je zasloužených,“ zahájil pozitivně naladěný Jan Kolář.

Středeční bitva byla pro Zubry nesmírně důležitá. Usilovali totiž výhrou zpečetit své výsadní postavení v tabulce. Že se bude utkání vyvíjet podobně jako to předchozí? To čekal určitě málokdo. Přerované znovu zadělali na výhru skvělou první třetinou. “Hodnotí se to velice dobře, protože jsme znovu měli úspěšný vstup do zápasu. Navíc jsme, na rozdíl od toho minulého, vydrželi hrát výborně takticky, takže o to se vítězství cení více,“ liboval si útočník s číslem 26 na dresu.

Skóre 6:1 možná bylo pro soupeře z Lapače až moc kruté. I hostující tým totiž měl šance, ale díky skvěle chytajícímu Vojtkovi zužitkoval pouze jedinou. “Dozadu jsme nebyli úplně stoprocentní, ale měli jsme tam Kokinovu jistotu, která byla dost cítit. Vsetín by si možná opravdu zasloužil dát víc branek, ale nepovolili jsme mu to.“

Na utkání dvou nejlepších mužstev tabulky si našla cestu velice slušná návštěva 1688 diváků. A hokejisté se příznivcům za parádní atmosféru odvděčili perfektním výkonem. “Všichni doufáme, že jsme fanoušky nalákali a v tom nejdůležitějším období sezóny to bude ještě lepší. Těšíme se na to, protože je radost hrát s takovou podporou,“ vysekl Kolář pochvalu, která směřovala do ochozů.

Jako již jistý vítěz základní části budou mít Zubři o víkendu volno a příští středu je čeká poslední utkání o body. Hokejisté zkříží své hole s Technikou Brno. “Co se nám podařilo se Vsetínem, tak to naopak s Technikou nevyšlo. Že jsme první, to je úplně jedno. Bude to závěrečné utkání před play-off, které pak začíná za tři dny. Proto chceme Techniku jednoznačně porazit, když se nám to ještě letos nepodařilo,“ dodal na závěr útočník Jan Kolář.