>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Na nájezdy si Jakub Navrátil věřil. Proměnit tři ze tří? Možná jednou na tréninku

Na nájezdy si Jakub Navrátil věřil. Proměnit tři ze tří? Možná jednou na tréninku
P ř e r o v – Středeční představení přerovských Zubrů v MEO Aréně skončilo dvoubodovou výhrou nad Vsetínem. Vyrovnaná bitva byla dlouho skoupá na branky, dvě na každé straně přibyly během několika minut až po polovině zápasu a od té doby už se skóre neměnilo až do samostatných nájezdů. V nich bezchybně účinkoval Jakub Navrátil, který pro Přerov vyválčil bonusový bod do tabulky.

Nejprve 2:1 v základní hrací době, poté 2:1 po nájezdech a nakonec 0:2. Takové byly dosavadní výsledky moravských bitev z pohledu přerovských Zubrů. O jejich vyrovnanosti nebyl žádný pochyb ani v případě čtvrtého střetu. „Zápas hodnotíme určitě kladně, máme dva body a jsme za to strašně rádi. Akorát teda dvakrát vedeme a dvakrát se to s prominutím po… naštěstí jsme ale vyhráli, takže jsme spokojení,“ hodnotil na úvod Jakub Navrátil.

Přes půl hodiny čistého hracího času se v MEO Aréně čekalo na gól Darka Hejcmana, aby hned za dvě minuty hosté srovnali krok prostřednictvím Martina Procházky. Výše jmenovaný přerovský útočník nosící číslo 27 ale za pár desítek přidal druhou branku. Vsetín ovšem znovu rychle kontroval Sebastianem Gorčíkem. „Hejci dal konečně gól, jsme za to rádi, no a po brance vždycky asi přišlo nějaké uspokojení, když jsme hned za další dvě střídání inkasovali. Nevím, musíme na tom zapracovat, protože se nám nesmí stávat, abychom vedli a za chvíli bylo zase srovnáno,“ popisoval Navrátil divokou pasáž duelu 44. kola.

Třetí dějství bylo ze strany obou mužstev o poznání opatrnější. „Chtěli jsme hrát stoprocentně zezadu, abychom nedostali gól, naopak nějaký dali a tentokrát už si vedení pohlídali,“ komentoval člen první zubří formace. Tak se však nestalo a i přes pár solidních šancí na obou stranách utkání dospělo do prodloužení za srovnaného stavu 2:2.

Dvacetiletý odchovanec Přerova měl na své holi rozhodnutí už v prodloužení, zcela odkrytou bránu však v 65. minutě netrefil. „Hejcoš tam předjel beka, což jsem ani moc nečekal, tak jsem si zpomalil a nádherně mi to nahrál. Měl jsem odkrytou bránu, ale bohužel jsem to netrefil,“ konstatoval k nervy drásající situaci útočník, který v letošní sezoně poprvé nastoupil k zápasu mužské extraligy v barvách Zlína.

Litovat oné situace však nepřipadalo v úvahu. „Na nájezdy jsem měl motivaci. Trenér se mě ptal, jestli si hlavou na nájezd věřím. Říkal jsem mu, že stoprocentně chci jet,“ prozradil Navrátil. V rukou přerovských trenérů byl nakonec esem, které Vsetínští nedokázali přebít. Postavil se k nájezdům páté, šesté i sedmé série a ani jednou se nemýlil. „Proměnit tři ze tří se mi povedlo možná tak jednou na tréninku,“ zasmál se.

„Mám nějaké nájezdy, které na trénincích jezdím prakticky pořád, ale naši brankáři to už mají přečtené, takže se snažím občas vymýšlet i něco jiného. Ty (dnešní) se ale snažím asi nejvíc,“ neskrýval radost poté, co třikrát během chvilky rozjásal MEO Arénu. „Musím říct, že to bylo trochu se štěstím, ale jsem rád, že to tam padlo,“ doplnil.