ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno 6:2 | DOROST: Přerov - Poruba (sobota 13:30)

Na čas poslední zápas před diváky, Zubři budou potřebovat podporu proti silné Porubě

Na čas poslední zápas před diváky, Zubři budou potřebovat podporu proti silné Porubě
P ř e r o v – Nejen Chance liga prochází postupnými změnami vzhledem k novým koronavirovým opatřením. Kvůli novému nařízení, jež začne platit od nadcházejícího pondělí, si mohou hokejoví fanoušci přímo na tribunách užít (minimálně na dva týdny) už jen jediný zápas. Přerovské Zubry tak čeká na nějaký čas poslední utkání před vlastním publikem. Neváhejte proto přijít a o to více modrožluté bojovníky podpořit v dalším boji o body. Sobotní střetnutí s ambiciózní Porubou začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
sobota 3.10. 17:00
MEO Arena Přerov

Se Slavií Praha, na jejímž ledě ve středu těsně padl (2:3), se loni Přerov utkal šestkrát. Nejinak tomu bylo i se sobotním soupeřem z Poruby. Ta totiž, stejně jako aktuálně, zažila povedený vstup do soutěže a vybudovala si dostatečný bodový polštář, aby se i přes pozdější kolísavé výsledky udržela v horní osmičce. Zatímco Zubři si ve druhé části přišli na skvělých 48 bodů, Ostravané na elitní společnost spíše ztráceli a vybojovali jich „pouze“ 29 – v konečném výsledku osmé místo a se Zubry nerozhodná bilance tří výher a tří proher.

Půjdeme za postupem do extraligy, zní z Poruby

Ostravský klub, který letos působí v Chance lize třetím rokem v řadě, se nijak netají postupovými ambicemi a před sezonou byl hokejovou veřejností vyzdvihován do pozice největšího vyzyvatele Kladna. Na něj shodou okolností svěřenci Františka Výborného, Martina Janečka a Marka Pavlačky vyzráli v posledním kole výhrou 4:3 po nájezdech.

Jak již bylo výše naznačeno, i letos Porubští otevírají ligový ročník skvělými výsledky. Drží se dokonce na první pozici. Nutno však dodat, že patří mezi hrstku šťastlivců, kteří nemuseli odložit jediný zápas, a zároveň dle harmonogramu vyzývají soupeře popořadě od konce loňské tabulky včetně tří nováčků. Jmenovitě se tedy popasovali s Benátkami (3:1) a Ústím (4:3sn), jedenácti góly rozdrtili Kadaň a výhry přidávali i proti Sokolovu (3:2) a Šumperku (4:1). Poprvé Slezané nebodovali až v pondělí ve Vrchlabí (2:3).

Přesto lze očekávat, že se sobotní soupeř MEO bude držet při vrchu tabulky. Jeho soupiska se totiž skládá z nových útočných jmen, jako je Markus Korkiakoski (3+6) a Lukáš Endál s Petrem Stloukalem (oba 3+1). Jistotu má rovněž ve jménech „starých“ – Marek Sikora (1+0), Jan Káňa (2+1), Petr Kanko (3+1) nebo Marek Špaček (1+7). Velká síla v obranných řadách v podobě Jakuba Tepera (5+4) nebo Dušana Žovince (1+3) jen dokazuje, že kádr Poruby je nabitý velmi zajímavými jmény.