VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Na MEO kempu trénuje stovka dětí! V týmu trenérů jsou Petr Čajánek i Štefan Žigárdy

Na MEO kempu trénuje stovka dětí! V týmu trenérů jsou Petr Čajánek i Štefan Žigárdy
P ř e r o v – Volnější období je minulostí. Přerovský zimní stadion znovu ožil tréninky na ledě, po němž se prohání nejen A-tým, ale také mladí hokejisté. Jejich úvodní akcí je druhý ročník MEO kempu, který je letos obsazen bezmála stovkou dětí!
Těm se věnují nejen trenéři HC ZUBR Přerov, ale také zvučná jména z hokejového prostředí. Prvním z nich je bývalý vynikající útočník Petr Čajánek. “Na konci loňské sezóny jsme ve Zlíně dělali projekt Duben na ledě, pro který jsem oslovil trenéry z regionu. Pomáhal nám i Vladimír Kočara, kterému se líbila myšlenka, že se trenéři z několika klubů takhle propojili. Proto jsme se dohodli, že na kempu v Přerově pomohu zase já,“ pověděla ikona zlínského hokeje, která před dvěma lety ukončila kariéru.

Trénuje se nejen dvakrát denně na ledě. V další fázi se malí sportovci přesouvají do Městské haly, kde mají další pohybové aktivity. A nechybí ani hry a soutěže. “Když to děti baví, tak vám dají jasnou odpověď tím, že se usmívají, jsou aktivní a živé. Přesně to tady máme,“ pochvaloval si Čajánek, který je trojnásobným mistrem světa a oblékal i dres týmu St. Louis Blues v NHL či Dynama Moskva a Petrohradu v KHL.

A jedním dechem hned dodává: “Já sám mám malé děti, takže práce s nimi je mi blízká. Pro mě osobně je to velká zábava, že jsem alespoň takhle u hokeje dál zůstal.“

Půjdou ve šlépějích úspěšného táty? “Syn zkouší od všeho trochu. Bruslí, lyžuje a baví ho to. Dcera zase dělá krasobruslení a také gymnastiku. Uvidíme, co jim život přinese.“

Druhým známým jménem na MEO kempu je Štefan Žigárdy. Na starost má brankáře. “Byla to shoda náhod. Volal mi můj kamarád Dalibor Sedlář, že dostal nabídku tady trénovat na kempu, ale kvůli pracovnímu vytížení ji nemohl přijmout a Jiří Sklenář, který v Přerově vede mladé brankáře, musel odjet na reprezentační akci. Proto jsem se s Jirkou domluvil a pak už to nabralo rychlý spád,“ prozradil Žigárdy.

Tradiční červencová akce přerovského klubu je skvěle zajištěná ve všech směrech a těší se velké oblibě, což dokazuje stovka přihlášek. “Je tady skvěle postaráno jak o malé děti, tak i o nás trenéry. Organizace kempu je na špičkové úrovni. Kluci na sobě makají, snaží se zlepšovat, a to je pak radost dělat takovou práci,“ pochvaloval si.

Působil ve Vsetíně, Opavě, Olomouci, Prostějově, Žilině, jedno utkání odchytal i za Přerov a naposledy sbíral úspěchy v polských Tychách. Aktivní kariéru ale před pár dny nečekaně uzavřel. Ve třiatřiceti letech. “Z klubů na Moravě mi nepřišla žádná nabídka a už jsem nechtěl cestovat po světě. I kvůli rodině jsem se chtěl vrátit domů. Pak se mi ozval Prostějov, jestli bych měl zájem tam pracovat s brankáři. Byla to také náhoda, ale té možnosti si hodně cením, protože není jednoduché se tam dostat,“ přiznal.

Brněnský rodák se tak nyní sžívá s novou rolí. “Změny vnímám velmi pozitivně. Za ty odchytané roky jsem prošel několik brankářských stylů, protože práce s gólmany se neustále vyvíjí a baví mě předávat zkušenosti mladým. Proto jsem rád, že můžu takto u hokeje dál pokračovat,“ zakončil Štefan Žigárdy.