ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ZRUŠENO) | DOROST: Přerov - Chomutov (ZRUŠENO)

Mysleli jsme si, že osm gólů nasypeme. Místo toho jsme je dostali, neskrýval Číp

Mysleli jsme si, že osm gólů nasypeme. Místo toho jsme je dostali, neskrýval Číp
O s t r a v a – Snažil se, jezdil po ledě, vysokou prohru Zubrů v Porubě ale ani nezmírnil. Radku Čípovi se oproti předešlým střetnutím střelecky tentokrát nedařilo. Jasně to dokumentovala situace z třetí třetiny, kdy netrefil prázdnou bránu. Osmigólový příděl od osmého týmu vyšší nadstavby Chance ligy přičítal nedodržování zásad vedoucích k úspěchu. O sobotní utkání s Českými Budějovicemi ovšem strach nemá. Slibuje, že do něj Přerované dají minimálně sto procent.

V Porubě jste prohráli vysoko 1:8. Byla to potřebná facka, která vás dostala nohama zpátky na zem?
Předtím jsme odehráli výborné zápasy a vezli se na vítězné vlně. Věděli jsme, že máme náskok a jsme druzí. Nechci říct, že jsme Porubu podcenili. Spíš jsme za začátku nehráli, co nás zdobilo a udělalo nám sto bodů. Mysleli jsme si, že utkání nějak zvládneme, ale nešlo to. Pokaždé proto musíme hrát takovým způsobem, jakým jsme dosáhli na sto bodů.

Jaký způsob máte na mysli?
Práci nás všech do obrany. Musíme být perfektní v obraně, z ní chodit dopředu a dávat góly. V Porubě jsme naše zásady nedodržovali, jak jsme měli. Chvilkami to sice bylo dobré, chvilkami však zase horší. Soupeři tam navíc spadlo všechno, co měl. Byl to i zvláštní zápas.

Tři z prvních čtyř porubských branek byly opravdu náramné, hráčům se takové střely povedou jednou za čas…
To je pravda. Dostali jsme několik gólů, které prostě nešly trefit lépe. Soupeřovým hráčům sedly. My je však do prostorů, odkud zakončovali, nesmíme vůbec pouštět. Celé je to právě o zásadách. Když se budeme pohybovat, kde máme, protihráči se k takovým střelám ani nedostanou.

Poznamenal jste, že šlo o zvláštní utkání. Čím? Kulisou jen s šesti stovkami diváků?
Když přijedete ze Vsetína na Porubu, rozdíl je znát. Na druhou stranu jsme tam nehráli poprvé. Na počet diváků se vůbec nesmíme vymlouvat. Každý z nás si musí uvědomit, že jedeme na Porubu, kde lidi tolik nechodí. Nastavit se v hlavě a neřešit to. Jen se soustředit na výkon a urvat body.

Pro třetí třetinu trenéři udělali změny v sestavě a snažili jste se hrát aktivně. Kde přišel zlom? Při dvou slepených porubských trefách?
Třetí třetina už byla o něco lepší, i když jsme dostali další čtyři góly. Poruba opravdu skórovala ze všeho. Nakonec bylo asi lepší, že jsme prohráli tak vysoko. Kdybychom prohráli těsně, jako doma se Slavií 2:3, bylo by to pro nás těžší.

Jasná výstraha pro další kola

V týdnu odehrajete dohromady tři zápasy – poslední v sobotu proti Motoru. V pondělí jste absolvovali těžký souboj ve Vsetíně, předtím se doma střetli se Slavií. Nechyběla vám proto v Porubě energie?
Nemyslím si, že bychom byli unavení. Podle kluků i sebe cítím, že jsme spíš nabití. Energie se zvedá, protože se blíží konec nadstavby a chceme urvat druhé místo. Pro play-off by to byla super výchozí pozice. V sobotu proti Motoru se všichni vydáme na sto procent, možná i na víc. Čekáme, že přijde hodně lidí a půjde o atraktivní duel. Energie nám nechybí. V Porubě jsme si mysleli, že soupeři nasypeme osm gólů a sami jsme je dostali.

Je pro vás středeční porážka důraznou výstrahou do dalších zápasů?
Jednoznačně!

Sobotní protivník z Českých Budějovic sbírá body jako na běžícím pásu, nedávno dokonce překonal vlastní prvoligový rekord. Co od něj očekáváte?
Můžeme očekávat to, co vždycky. Budějovice budou hodně nebezpečné dopředu. O to víc jsou však zranitelné vzadu. Už jsem to jednou říkal: máme stejně dobrý tým jako Motor. Kromě jednoho vysokého výsledku na jeho hřišti, kdy jsme dostali šest gólů v oslabení, byly zápasy vždycky vyrovnané. Víme, že Budějovice umíme porazit, a chceme to zopakovat. I Motor je hratelný.

Poslední dobou se vám střelecky daří, co za tím stojí?
Jo, v Porubě jsem paradoxně minul prázdnou bránu (úsměv). To samé se mi stalo i minule, Poruba je možná nějaké zvláštní místo. Jsem ale člověk, který věří, že se mu každodenní tvrdá práce jednou vrátí. Když se vám nedaří, nesmíte propadat skepsi. Denně střílím, co to jde. Do zápasů se mi pak daří to přenášet. Zároveň se snažím být v klidu. Nesmí vás zlomit, když na tréninku dáváte góly a v zápase ne. Kdyby vás to totiž zlomilo, už byste se potom ani nemuseli snažit.

První čtyřka a s ní spojená jistota začátku play-off doma je blízko. Uvědomuje si to přerovská kabina?
Ano! Celý tým, trenéři, všichni lidé pohybující se kolem přerovského hokeje momentálně pracují na maximum. I fanoušci by nás rádi viděli na druhém místě. Je to náš cíl. Jdeme si za ním a pak si chceme počkat, kdo nám pro čtvrtfinále vzejde z předkola. V play-off se pak chceme dostat co nejdál.