DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Musíme se vrátit zpátky k naší hře a začít mnohem více střílet, burcuje Matěj Málek

Musíme se vrátit zpátky k naší hře a začít mnohem více střílet, burcuje Matěj Málek
O s t r a v a – V semifinálové sérii zatím stále vítězí domácí tým. Tuto bilanci chtěli hokejoví Zubři na ledě Poruby utnout, ale nepodařilo se jim to. Zatímco modrožlutí měli slepé nábojnice, domácí bíločervené barvy vytáhly celkem tři ostré. Ostravané mohli skórovat více, ovšem gólman Sklenář, který nahrazuje zraněného Vojtka, několikrát Zubry výrazně podržel. Co se střelby týká, je potřeba se nyní do toho opřít, což uvedl v rozhovoru po zápase útočník Matěj Málek.
Do Poruby cestovali Zubři odhodlaní, poprat se o druhé vítězství, které by jim v sérii přineslo velkou výhodu. Ani tentokrát se však ze soupeřova ledu nevraceli s dobrou náladou. “Byl to takový smolný zápas, protože jsme neproměnili šance. Klíčové momenty nám nevyšly, udělali jsme chyby, a to všechno se projevilo,“ započal nepříliš veselé hodnocení útočník Matěj Málek.

Oproti předchozím zápasům přerovský tým zaostával ve střelbě, přesto ovšem měl velmi nadějné příležitosti. Zatímco Poruba oplývala v krizových momentech štěstím, Přerov měl v koncovce smůlu. “Goišákův nájezd na brankáře, dvě tyčky a několik přesilovek. Nic z toho nám bohužel nevyšlo,“ smutnil Málek.

Ve dvou zápasech na porubském ledě dali Zubři pouze jeden gól a to je jistě také jeden z důvodů, proč jsou v sérii o kousek pozadu. “Dnes nebyla střelecká forma, navíc jsme těch střel ani moc neměli. Hodně jsme puk tahali po rozích nebo za bránou, prostě pořád jsme něco vymýšleli. Musíme se vrátit k naší hře a začít mnohem více střílet. Pak to bude určitě bez problémů.“

Důležitost zápasu zvedala emoce, a to nejen na ledě, ale i na obou střídačkách. Podíl na tom měla čtveřice nepřesných sudích, která se necitlivě míchala do hry. “Rozhodčí v tomto zápase určitě také sehráli svou roli. Zasahovali do něj až moc. Vymlouvat se na ně ale nemůžeme. Tohle všechno musíme hodit za hlavu a připravit se na další zápas, který doma musíme urvat,“ velí přerovská osmnáctka.

V MEO Aréně budou mít přerovští borci opět bouřlivou atmosféru z ochozů. Celý tým chce doma zvítězit a o postup si to rozdat v pátém utkání. “Doma máme podporu fanoušků, která je super a nezbývá nám nic jiného než vyhrát. Nenecháme si vpustit do hlavy to, že zase vypadneme v semifinále. Chceme sérii otočit a dotáhnout to do finále s Prostějovem. Věřím tomu, že na hokej se bude v Přerově chodit ještě minimálně čtrnáct dní,“ uzavřel s velkým odhodláním útočník Matěj Málek