ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Můj gól? Byla to hlavně krásná akce mých spoluhráčů, pověděl útočník Petr Mrázek

Můj gól? Byla to hlavně krásná akce mých spoluhráčů, pověděl útočník Petr Mrázek
P ř e r o v – Skvělé představení a další velmi důležité tři body na kontě. Hokejisté Přerova zvládli v sobotu své poslední domácí střetnutí před vánočními svátky. Porazili totiž ústecký Slovan 4:2 a potěšili tak věrné příznivce, kteří MEO Arénu opět pořádně rozbouřili. Jednou z hlavních postav zápasu 33. kola WSM Ligy byl útočník Petr Mrázek, který jeden z gólů sám vsítil a na dalším měl výrazný podíl.
Stalo se tak po čtrnácti minutách hry, kdy otevřel skóre. „Soupeře jsme dostali pod velký tlak a mohli jít i do brejku, ale jejich gólman vjel až mezi kruhy a akci přerušil. Naštěstí se puk vyrazil přímo ke mně. Měl jsem ho na bekhend, tak jsem si ho přehodil a chtěl rychle střílet. Bohužel to chytli, ale zároveň faulovali, tak jsme tam naskočili v šesti. Kuba (Ferenc) to poslal na Popela (Michal Popelka) vedle brány, a ten mě to krásně naservíroval, já už měl jen prázdnou bránu. Byla to krásná akce, hlavně mých spoluhráčů. Já jsem byl jen dobře postavený,“ pověděl s lehkým úsměvem jednadvacetiletý hráč.

Hbitý forvard, který v Přerově hostuje z extraligové Komety Brno, měl na hokejce i druhý gól. Vše pramenilo z brejku při vlastním oslabení. „Už jsem ani nemohl, ale ujeli jsme do brejku. Chtěl jsem zakončovat bekhendem, ale měl jsem pod rukou pořád soupeřovu hokejku a navíc mě i držel. Zkoušel jsem gólmana rozpohybovat dát mu to mezi nohy, ale on se ani nehnul. Neprostřelil jsem ho. Naštěstí puk zůstal ležet před ním a dojíždějící David (Šťastný) ho poslal sítě.“

Průběh samotné konfrontace byl různorodý. „První třetinu jsme hráli dobře. Byli jsme aktivní a dali také i dvě branky. Celkově to byl takový zvláštní zápas. Ústí mělo tlak, ale ne žádnou vyloženou šanci. Až v té druhé třetině jim to tam dvakrát spadlo. Měli to nacvičené. Věděli jsme, že to tak budou hrát, ale přesto nám z toho dali gól,“ poznamenal člen třetí útočné formace Zubrů.

Slovan dvěma trefami srovnal pomyslné misky vah a začínalo se prakticky od nuly. „Řekli jsme si, že nesmíme nic vypustit a stále hrát svou hru. To se nám vyplatilo. Hosté sice v závěrečné třetině měli tlak, ale výborně nás podržel gólman Milan Řehoř,“ pochválil muže s maskou.

Severočeši prý Přerovany nikterak výrazně herně nepřekvapili. „Věděli jsme, že se budou snažit na nás vletět a napadat nás, což se také potvrdilo. Když jsme se snažili rozjet nějaký útok, tak už na nás ve středním pásmu čekali. Museli jsme si pak rychleji přihrávat,“ připustil útočník, který letos nastoupil v extralize už k jedenácti utkáním.

Zubry ještě čeká před vánočními svátky jeden zápasový rest. V úterý se představí na ledě Šumperku. „Bude to zápas jako každý jiný. Pokud budeme hrát stále svou hru, budeme bruslit a dobře napadat, tak máme na to, abychom si ty tři body odvezli.“