ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Chrudim - Přerov 2:6 | DOROST: Přerov - Šumperk (ODLOŽENO)

Moučka zapsal první dva body. Na Kadaň jsme se přichystali a podchytili začátek, řekl

Moučka zapsal první dva body. Na Kadaň jsme se přichystali a podchytili začátek, řekl
P ř e r o v – Šest kol, pět zápasů, čtyři výhry. Takováto solidní bilance vynesla Zubry po domácí sobotní bitvě s Kadaní na druhou příčku v tabulce! Na ni se dostali zejména díky skvělému představení v první půli základní hrací doby, během níž se jim povedlo vsítit pět branek, soupeři naopak nepovolili ani jednu. Premiérové body za Hanáky zapsal v tomto duelu i centr čtvrtého útoku Jaroslav Moučka.

Kadaň je nevyzpytatelným soupeřem a mnohdy mezi prvoligovými kluby i neoblíbeným. Navzdory výsledkům, které nejsou příliš lichotivé, umí Trhači předvést nepříjemnou hru. „Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého. Trenér nás upozorňoval, že všechny zápasy třeba minimálně do půlky hrála Kadaň vyrovnané. Pak třeba dostala nějaké góly, ale že to zkrátka zezačátku umí sehrát vyrovnaně,“ líčila předsezónní posila kádru Hanáků jménem Jaroslav Moučka trenérské rady, jež byly součástí přípravy na šesté kolo.

Například v zápase druhého kola Kadaň lovila puk z brány ve Vsetíně až ve 24. minutě, jenže poté inkasovala dalších deset gólů. Vyrovnaná a bezgólová první třetina se ale v sobotu v Přerově nekonala ani zdaleka. „Přichystali jsme se na to a začátek jsme podchytili. Po té první třetině se už utkání asi nějak rozhodlo,“ uvedl forvard, který před dvěma týdny oslavil 26. narozeniny. „Hodně rychle jsme vedli 3:0, pak jsme dali ještě čtvrtý gól a Kadaň už asi těžko hledala nějakou sílu. My jsme si to pak spíš už jen hlídali,“ komentoval přesvědčeně.

Druhá nejvyšší soutěž není pro rodáka z Pardubic žádnou novinkou. Okusil ji už ve více než 130 zápasech, a to postupně v dresech Třebíče, Prostějova, Šumperku a Ústí. Sobota 22. září pro něj však byla bodovou premiérou za Zubry, když zapsal jednu asistenci a navrch přidal i přesnou trefu za brankáře Hamalčíka. „U té asistence to výborně udělal Zbořa (Mikuláš Zbořil). Já jsem na něj čistě vyhrál buly, on viděl, že má zavřenou střelu na bránu a hodně chytře to nastřelil na mantinel před bránu. Navrc (Jakub Navrátil) to tam s trochou štěstí procpal, takže tam velký dík patří Zbořovi,“ popsal cestu, která vedla k jeho prvnímu ligovému bodu za Zubry a rovněž prvnímu gólu do sítě Trhačů.

„A ten můj gól vyšel asi z pohybu celé lajny,“ posunul pomyslnou časomíru o pět minut později. „Dobré utkání už jsme podle mě hráli ve středu v Prostějově, pohybem jsme se dostávali do šancí. Tak jsme na to navázali a mě se to povedlo proměnit. Já to tam jen dorážel z brankoviště,“ líčil skromně svou první soutěžní branku za Zubry.

Pardubický odchovanec loni na soupisce prvních dvou nejvyšších soutěží vůbec vidět nebyl. Hrál totiž dokonce až v krajské lize za Kohouty z České Třebové. Po roční odmlce se tak vrátil na scénu profesionálního hokeje na Hanou. „Tak nějak jsme se zkontaktovali tady s panem Přecechtělem a domluvili jsme se, že se tu na mě podívají na tři týdny na zkoušku, jak se mi povede příprava a celkově jak to půjde. Postupně jsem tady prodlužoval o další týden a o další týden až z toho nakonec vzešla smlouva a domluvili jsme se na spolupráci na celou sezonu, za což jsem hodně rád,“ pochvaluje si.

„Jsem tady maximálně spokojený. Není tady vůbec nic, co bych mohl vytknout. Absolutní spokojenost,“ dodal Moučka směrem k prostředí přerovského hokeje. Ten má před sebou další ligovou zastávku už v pondělí. V nabitém programu vyzvou Zubři na venkovním ledě Rytíře z Kladna. „Rozhodně to bude úplně jiná písnička než proti Kadani. Oni jsou hrozně silní, mají čtyři vyrovnané útoky, stejně jako obranu, bude to tuhý boj,“ tuší Jaroslav Moučka. „Bude to pro nás úplně jiné než v sobotu. Musíme dobře začít, nedostat ze začátku nějaký zbytečný gól, pohlídat si start a pak to prostě odbojovat a snažit se urvat nějaké body,“ hecuje na šlágr sedmého kola.