ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno (pátek 18:00) | DOROST: Vsetín - Přerov (čtvrtek 19:15)

Mládí vpřed! Zubři si pojistili devět hráčů z vlastní mládeže, včetně reprezentanta

Mládí vpřed! Zubři si pojistili devět hráčů z vlastní mládeže, včetně reprezentanta
P ř e r o v – Hokejisté Přerova pokračují v dlouhodobém a postupném zařazování hráčů ze svých mládežnických kategorií do A-mužstva. Na soupisku účastníka Chance ligy přibylo osm juniorů a jeden dorostenec, který ale patří mezi mládežnické reprezentanty. Většina z nich podepsala první seniorskou smlouvu v kariéře. Zubři tak v případě potřeby mohou sáhnout do vlastních zdrojů.

„Je dobře, že můžeme sáhnout do vlastních zdrojů. Všichni kluci s námi nastoupili do přípravy, aby se ukázali trenérům. Záleží jen na nich, jak se s tím popasují a kolik pak v A-mužstvu dostanou příležitostí. Matyáš Gréč s Honzou Fenclem už mají něco za sebou, v týmu by si měli říct o daleko větší roli. Ostatní budou součástí širšího kádru,“ řekl Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.

Většina mladíků si loňskou sezonu příliš neužila. Fakticky jim skončila začátkem října, kdy ji uťala pandemie koronaviru.

Výjimku tvořili dva odchovanci MEO z ročníku 2002 – obránce Matyáš Gréč (na hlavním snímku) s univerzálem Janem Fenclem. Oba totiž kromě juniorky patřili i do kádru A-týmu. Absolvovali s ním převážně tréninky. Devatenáctiletý Fencl zasáhl do pěti zápasů Chance ligy, osmnáctiletý Gréč do tří duelů druhé nejvyšší soutěže.

Svůj premiérový profesionální kontrakt pak se Zubry podepsala šestice hokejistů, kteří se věkem také řadí mezi juniory. Jedná se o brankáře Petra Žurka, zadáky Adama Holíka, Jakuba Němce a Jana Billu a útočníky Matěje Halíka a Michala Šilhavého.

První zkušenosti s mužským hokejem bude sbírat i šestnáctiletý forvard a mládežnický reprezentant Tobiáš Kuchta. Talentovaný přerovský odchovanec upřednostnil mateřský klub před nabídkami z několika renomovaných hokejových adres.

„Chtěl jsem zůstat v Přerově, abych to měl hlavně blízko domů. V klubu je to super – máme skvělý servis, dobře se o nás starají,“ svěřil se Kuchta, který bude v sezoně nastupovat především za extraligový dorost a juniorku. „Loňská sezona byla dost složitá, skoro vůbec jsme nemohli hrát. Teď hodně trénujeme, abychom podávali dobré výkony a udělali i nějaký výsledek,“ doplnil.